Liga Mistrzów. Zabójcze pięć minut PSG! Przed Manchesterem United ogromne wyzwanie

DW
Liga Mistrzów. Piłkarze PSG uciszyli Old Trafford i praktycznie wyeliminowali Manchester United z dalszej gry. EASTNEWS
Liga Mistrzów. PSG zdecydowanie zaatakowało w drugiej połowie Manchester United i zdobyło dwie bramki na Old Trafford w zaledwie kilka minut. W 55. minucie Presnel Kimpembe dał Francuzom prowadzenie, a po godzinie gry mieliśmy już 2:0 dla gości za sprawą trafienia Kyliana Mbappe. To pierwsza porażka Ole Gunnara Solkjaera w roli trenera Czerwonych Diabłów. Przed drużyną z Manchesteru ogromne wyzwanie. Jeśli zamierzają awansować, muszą we Francji wygrać takim samym rezultatem lub liczyć na lepszy bilans bramek na wyjeździe.

W pierwszej połowie woli walki odmówić nie można było żadnej ze stron. Obie ekipy starały się, ale brakowało albo ostatniego dokładnego podania, albo zimnej krwi w kluczowych momentach. Uderzenie Marcusa Rahforda z ostrego kąta obronił Gigi Buffon, a "setki" nie wykorzystał Kylian Mbappe, który z bliskiej odległości uderzył obok bramki. Sporo fauli i chaosu powodował mocno szarpany obraz gry.

W 55. minucie do głosu na dłuższy czas doszli paryżanie. Dośrodkowanie w pole karne posłał Angel Di Maria, na dalszym słupku czekał na piłkę Presnel Kimpembe i mocnym strzałem z bliska skierował ją do siatki. Po dwóch minutach goście byli blisko podwyższenia prowadzenia. Po rzucie rożnym niepewnie poza pole karne piąstkował David De Gea. Piłkę z powietrza uderzał Dani Alves i tylko rykoszet sprawił, że piłka nie wpadła do bramki.

Po godzinie gry mieliśmy już 2:0 dla gości. Podręcznikowo przeprowadzona kontra w wykonaniu piłkarzy Thomasa Tuchela. Marco Veratti zagrał na lewą stronę do Angela Di Marii, który od razu podał do wbiegającego w pole karne Kyliana Mbappe, a ten - odpowiednio dokładając stopę - posłał piłkę w prawy dolny róg obok bezradnego bramkarza.

PSG powinno wygrać to spotkanie znacznie wyżej. W 63. minucie do sytuacji sam na sam doszedł Kylian Mbappe. Przed młodym Francuzem zostało już tylko uderzyć obok golkipera Manchesteru United. David De Gea instynktownie podniósł rękę przy strzale rywala i cudem odbił piłkę przedramieniem.

Manchester United pozostawił po sobie kiepskie wrażenie. To pierwsze tak słabe spotkanie Czerwonych Diabłów pod wodzą nowego trenera. Seria 11 spotkań bez porażki nie będzie więc kontynuowana.