Liga Narodów. Europejski klasyk Niemcy - Anglia na remis. VAR w roli głównej

DW
EASTNEWS
Liga Narodów. W zaciętej rywalizacji dwóch europejskich potęg doszło do podziału punktów. W 50. minucie prowadzenie Niemcom dał Jonas Hoffmann. Anglicy napierali na bramkę Manuela Neuera, marnowali znakomite okazje. Pomógł im VAR, który potwierdził faul w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany, czyli Harry Kane.

W pierwszej serii gier Anglicy ulegli 0:1 Węgrom, a Niemcy zremisowali 1:1 z Włochami. Wicemistrzowie Europy zamierzali pokonać Niemców, aby nie utrudniać swojej sytuacji w grupie. Było im o to bardzo ciężko, bo zespół Hansiego Flicka nastawił się ofensywnie.

W 23. minucie niemieccy piłkarze próbowali potwierdzić swoją przewagę. Jonas Hofmann pewnym uderzeniem pokonał Jordana Pickforda w sytuacji sam na sam, ale gol nie został uznany. Sędziowie sprawdzili sytuację na monitorze i potwierdzili decyzję arbitra liniowego - w momencie podania zdobywca bramki był na pozycji spalonej.

Chwilę później świetną okazję mieli Anglicy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Manuel Neuer niecelnie wypiąstkował piłkę. Harry Kane potężnie uderzył ją z woleja, ale wyraźnie przestrzelił.

Do przerwy obie ekipy miały jeszcze po jednej szansie. Jamal Musiala wykorzystał wybicie obrońcy, ale strzelił prosto w Pickforda. Po drugiej stronie Bukayo Saka minimalnie pomylił się z dystansu. Na posterunku był Neuer, który rzucił się dla zachowania pewności.

Gole padły w drugiej połowie. W 50. minucie Joshua Kimmich wypatrzył Jonasa Hoffmana, który był zupełnie niepilnowany przed polem karnym. Obrócił się z futbolówką i mocno uderzył na bramkę. Pickford starał się interweniować, ale strzał był za mocny i przełamał rękawicę golkipera.

Goście starali się odpowiedzieć, ale czas nie działał na ich korzyść. W 87. minucie Harry Kane miał czystą pozycję do strzału, lecz zahaczył go obrońca. Po interwencji VAR uznano jedenastkę dla zespołu gości. Kane uderzył w prawy róg bramki Manuela Neuera, podczas gdy Niemiec rzucił się w drugą stronę. To 50. trafienie napastnika dla reprezentacji Anglii.

Pozycja Anglików stała się nieciekawa. Po dwóch meczach mają tylko jeden punkt na koncie. Porażka z Węgrami może utrudnić ich utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów.

Niemcy - Anglia 1:1 (0:0)

Bramki: 50' Hoffmann – 88' Kane

Niemcy: Neuer (C) – Schlotterbeck, Rüdiger, Klostermann – Hofmann (65. Gnabry), Gündoğan (84. Sané), Kimmich, Raum – Müller (76. Goretzka), Havertz, Musiala.

Anglia: Pickford – Trippier, Maguire, Stones, Walker – Phillips (14. Bellingham), Rice – Sterling, Mount (73. Grealish), Saka (80. Bowen) – Kane (C).

Powołania do reprezentacji na mecze Ligi Narodów z trzema rywalami są dla niektórych zawodników perfekcyjną szansą, aby na stałe zagościć w notatniku Czesława Michniewicza. Może nie imponują formą i nie grają regularnie w klubie, ale mają za to umiejętności, które uznaje selekcjoner na poszczególnych pozycjach. Kto zyska na majowo-czerwcowym zgrupowaniu?

Ostatnia szansa przed MŚ 2022. Oni mogą dużo zyskać u selekc...