Liga Narodów. Popis Vladislavsa Gutkovkivsa. Snajper Rakowa zdobył dla Łotwy dwie bramki i zapisał asystę

Jacek Czaplewski
Liga Narodów. Nie wszyscy piłkarze Rakowa Częstochowa są na wakacjach. Vladislavs Gutkovskivs w piątkowy wieczór zagrał dla Łotwy. Dzięki jego bramkom i asyście udało się wygrać na wyjeździe z Mołdawią 4:3.

Gutkovskis strzelił w każdej połowie, a kwadrans przed końcem dołożył jeszcze asystę przy bramce ustalającej wynik. W pierwszej akcji zachował czujność. Po kiepskim wykopie bramkarza Mołdawii przejął piłkę, wygrał pojedynek biegowy z ostatnim obrońcą, po czym uderzył przy prawym słupku.

To drugi dublet "Gutka" w barwach narodowych. Jego łączny bilans to od dzisiaj 8 trafień i 3 asysty w 36 spotkaniach.

Ekstraklasowych akcentów w tym meczu było znacznie więcej. Oprócz Gutkovskisa dla Łotwy zagrali także były bramkarz Jagiellonii Białystok Pavels Steinbors oraz obrońca Lechii Gdańsk Kristers Tobers.

Po trzech kolejkach Łotwa z kompletem punktów przewodzi tabeli grupy I w Dywizji D. Jest na dobrej drodze do awansu. Na rozkładzie ma również Andorę (3:0) i Liechtenstein (1:0).

Mołdawia - Łotwa 2:4 (1:2)
Bramki: Nicolaescu 6' (k.), Moțpan 64' - Gutkovskis 19', 60', Ikaunieks 26', 75'

PKO Ekstraklasa. Transfery. Legia Warszawa ma za sobą jeden z najbardziej zwariowanych sezonów w swojej historii. Udział w fazie grupowej Ligi Europy bardzo długo odbijał się czkawką w PKO Ekstraklasie. Przez niemal połowę sezonu ówczesny mistrz Polski był kandydatem do... spadku. Ostatecznie wiosna była sporo lepsza, a podopieczni Aleksandara Vukovicia wreszcie zaczęli punktować i wylądowali w środku tabeli. punktują. Do klubu przyszedł już nowy trener, zanosi się też na poważne wietrzenie szatni. Kto odejdzie latem z Legii Warszawa?Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego zdjęcia >>

PKO Ekstraklasa. Transfery. Kto odejdzie latem z Legii Warsz...