Liga niemiecka. Bayern rozgromił Werder, ale stracił Sadio Mane

OPRAC.:
Krzysztof Kowalski
Bayern Monachium rozgromił przed własną publicznością Werder Brema 6:1 w 14. kolejce Bundesligi, ale stracił Senegalczyka Sadio Mane, który opuścił boisko już w 21. minucie, prawdopodobnie z kontuzją kolana. Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera.

Mane doznał urazu wskutek starcia z jednym z rywali po kwadransie gry. Próbował jeszcze kontynuować grę, ale po kilku minutach poprosił o zmianę. To fatalna wiadomość dla kibiców Senegalu przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Katarze. Mane, który w Bayernie zastąpił Roberta Lewandowskiego, był wcześniej gwiazdą Liverpoolu, a z reprezentacją zdobył w lutym Puchar Narodów Afryki.

W środę selekcjoner Aliou Cisse ma ogłosić skład "Lwów Tarangi" na mundial, który jego podopieczni rozpoczną 21 listopada meczem z Holandią.

W Monachium hat-trickiem popisał się Serge Gnabry, a po jednym trafieniu dołożyli Jamal Musiala, Leon Goretzka i Mathys Tel. Honorowego gola dla Werderu strzelił Anthony Jung. Do bramki Bayernu powrócił po miesięcznej przerwie Manuel Neuer.

W tabeli Bayern wyprzedza o cztery punkty SC Freiburg oraz o pięć Union Berlin, które swoje mecze rozegrają w środę.

Z polskich piłkarzy we wtorek wystąpił Jakub Kamiński. W Wolfsburgu rozpoczął w podstawowym składzie gospodarzy mecz z Borussią Dortmund i grał do 88. minuty. "Wilki" pokonały czwartą drużynę Bundesligi 2:0 i w tabeli awansowali na ósme miejsce.

(PAP)

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Czesław Michniewicz do 10 listopada ma czas, aby podać ostateczny skład, który poleci na mistrzostwa świata. Tylko kilku zawodników może być pewnych powołania przez 52-letniego trenera. Korzystając z licznych predykcji postaramy się wytypować 26-osobową grupę, która będzie nas reprezentować na najważniejszej imprezie piłkarskiej na świecie!

Tak wybierze Czesław Michniewicz? Przewidujemy ostateczną ka...