Liga niemiecka. Doppelpack Lewandowskiego z Wolfsburgiem. Polak przekroczył kolejną granicę

krk
Robert Lewandowski zdobył bramki nr 250 i 251 w Bundeslidze
Robert Lewandowski zdobył bramki nr 250 i 251 w Bundeslidze Peter Schatz/Pool/Imago Sport and News/East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium przegrywał w meczu z Wolfsburgiem od 5. minuty, ale za sprawą dubletu Roberta Lewandowskiego odrobił straty i zwyciężył 2:1. Polak przekroczył magiczną granicę 250 goli strzelonych w Bundeslidze.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:1. Dublet Lewandowskiego

Spotkanie w Monachium nie zaczęło się po myśli Bayernu. Już w 5. minucie Maximilian Philipp potężnym wolejem pokonał Manuela Neuera. W doliczonym czasie pierwszej połowy przypomniał o sobie Robert Lewandowski. Polski snajper trafił do siatki po dograniu Kinglseya Comana i precyzyjnej główce. Gol był wyjątkowy. W ten sposób "Lewy" przekroczył granicę 250. bramek zdobytych w Bundeslidze. Wcześniej dokonali tego tylko Gerd Mueller (365 bramek) i Klaus Fischer (268).

Gospodarze prowadzenie objęli w 50. minucie. Lewandowski tym razem wykorzystał podanie Jerome'a Boatenga, minął obrońcę i mocnym strzałem przy bliższym rogu nie dał szans Koenowi Casteelsowi. W 69. minucie na boisku zameldował się Bartosz Białek. W końcówce spotkania 19-latek mógł wyrównać, ale jego strzał z najwyższym trudem obronił Neuer.

Bawarczycy z dorobkiem 27 punktów pozostają na drugim miejscu w tabeli. O punkt wyprzedza ich Bayer Leverkusen, który ograł FC Koeln 4:0.

Bramka Roberta Lewandowskiego na 1:1

Bramka Roberta Lewandowskiego na 2:1

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)

Bramki: Maximilian Philipp 5 - Robert Lewandowski 45+1, Robert Lewandowski 50

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba, Lucas Hernandez - Corentin Tolisso (70 Marc Roca) - Serge Gnabry (70 Jamal Musiala), Leroy Sane (90 Douglas Costa), Thomas Mueller, Kingsley Coman - Robert Lewandowski.

VfL Wolfsburg: Koen Casteels - Kevin Mbabu, Maxence Lacroix, Marin Pongracić (78 Josuha Guilavogui), Jerome Roussilon (86 Paulo Otavio) - Maximilian Arnold, Xaver Schlager - Ridle Baku (69 Bartosz Białek), Maximilian Philipp (86 Daniel Ginczek), Josip Brekalo (70 Joao Victor) - Wout Weghorst.

Robert Lewandowski w 2010 roku przeniósł się do Niemiec, ale ma się gdzie zatrzymać także w Polsce. Napastnik Bayernu Monachium jest właścicielem luksusowego apartamentu w centrum Warszawy. Ekskluzywne mieszkanie Lewandowskiego przy ulicy Złotej 44 kosztowało prawdopodobnie 35 milionów złotych. Zobacz, jak w stolicy mieszka kapitan naszej reprezentacji!

Oto apartament Roberta Lewandowskiego w Warszawie. Luksusy z...