Liga niemiecka. Doskonały występ Waldemara Soboty na zapleczu Bundesligi [ZOBACZ GOLE]

JCZ
Waldemar Sobota
Waldemar Sobota AFP/East News
Liga niemiecka. Po długim czasie przypomniał o sobie Waldemar Sobota. Skrzydłowy będący w kręgu zainteresowań selekcjonera Adama Nawałki, błysnął w czwartkowym meczu 2. Bundesligi między Dynamo Drezno a FC Sankt Pauli.

Sobota skradł show dwoma pięknymi golami i asystą. Już w 8 minucie wykorzystał nadarzającą się okazję. Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzył bez przyjęcia. Strzał nie był atomowy, ale na pewno nieprzyjemny dla bramkarza, ponieważ piłka trzykrotnie skozłowała przed nim.

W 71 minucie Sobota znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i to po jego podaniu Sankt Pauli podwyższyło prowadzenie. Polak swój koncert zakończył w 82 minucie, kiedy to po krótkim sprincie uderzył mocno pod poprzeczkę. Jego drużyna wygrała 3:1 i dzięki temu awansował na ósme miejsce. Do premiowanego awansem traci siedem punktów.

Ostatni mecz w reprezentacji Polski Sobota rozegrał w październiku 2014 roku przeciwko Szkocji (2:2). Niewykluczone, że po takim występie i wobec kontuzji Macieja Makuszewskiego jego szanse na powołanie do kadry wzrosły. W tym sezonie rozegrał 19 meczów. Zdobył 4 bramki i zaliczył 1 asystę.