Liga niemiecka. FC Koeln gromi, Olkowski z asystą. Wróci do reprezentacji?

JCZ
Darmstadt - FC Koeln 1:6
Darmstadt - FC Koeln 1:6 imago/Jan Huebner/EAST NEWS
Liga niemiecka. Kolejny dobry mecz Pawła Olkowskiego. Prawy obrońca udanym dośrodkowaniem nabił obrońcę Darmstadt, dzięki czemu FC Koeln wyszło na prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla zespołu Polaka. Olkowski pozostał do ostatniego gwizdka. W 50 minucie na boisku zameldował się znany z występów w Lechu Poznań Artjoms Rudnevs. Łotysz ustalił wynik, a wcześniej popisał się dwiema asystami (!). Po stronie gospodarzy w 68 minucie ujrzeliśmy z kolei byłego piłkarza Lechii Gdańsk, Antonio Colaka.

Olkowski rozgrywa trzeci sezon dla Koeln. Jesienią wystąpił w ledwie ośmiu meczach (7. Bundesligi, 1. w Pucharze Niemiec). Nie był powoływany do kadry Adama Nawałki, choć w eliminacjach do Euro 2016 zaliczył trochę minut (na francuski turniej też nie pojechał).

Pod koniec zeszłego roku Olkowski wrócił do składu „Koziołków”. Zagrał po 90 minut w trzech meczach zremisowanych po 1:1 (kolejno z Borussią Dortmund, Werderem Brema, Bayerem Leverkusen). Wiosnę również zaczął jako wybór numer jeden na prawym boku obrony – całe spotkanie zaliczył przeciwko Mainz (0:0). Portal whoscored.com umieścił go w jedenastce weekendu Bundesligi wraz z Łukaszem Piszczkiem i Robertem Lewandowskim.

Wygląda na to, że Olkowski znów zostanie wyróżniony, bo wypadł bardzo dobrze przeciwko Darmstadt. Czy może spodziewać się powołania na marcowy mecz reprezentacji Polski z Czarnogórą w el. do MŚ 2018?

**Może cię również zainteresować:

TERMINARZ ELIMINACJI MŚ 2018

**

Darmstadt – FC Kolen 1:6 (0:3)

Bramki: Sam 66' (k.) - Sulu 32' (s.), Osako 37', 72', Modeste 42', Jojić 85', Rudnevs 89'
Żółte kartki: Milosević, Boyd - Modeste, Clemens, Holger, Rudnevs

Darmstadt: Esser – Sirigu, Milosević (68' Colak), Sulu, Holland – Niemeyer, Gondorf, Sam, Rosenthal (46' Fedetsky), Heller – Boyd (74' Vrancić).

FC Koeln: Kessler – Olkowski, Sorensen, Heintz, Rausch (56' Maroh) – Clemens, Holger, Hector, Bittencourt (74' Jojić) – Modeste (50'), Osako.