Liga niemiecka. Krzysztof Piątek bez gola, z jednym celnym strzałem. Dziesiąta porażka Herthy Berlin

Jacek Czaplewski
Piątek bez gola, Hertha w plecy. Gra gorzej niż Milan?
Piątek bez gola, Hertha w plecy. Gra gorzej niż Milan? AFP/East News
Liga niemiecka. Hertha Berlin poniosła dziesiątą porażkę w sezonie. U siebie przegrała z piętnastym w tabeli Mainz 1:3 (0:1). Nie pomógł Krzysztof Piątek. Polak dopiero w końcówce oddał jedyny celny strzał.

Dla Piątka był to trzeci występ w Hercie Berlin. Polak po raz drugi z rzędu wyszedł w jedenastce, ale po raz pierwszy w spotkaniu Bundesligi. Do tej pory trafił jedynie z Schalke w Pucharze Niemiec. Po dogrywce jego drużyna odpadła jednak z rozgrywek.

Dzisiaj pod względem gry było jeszcze gorzej. Piątka na długo odcięto od podań. Mimo 90 minut spędzonych na boisku (w roli wysuniętej dziewiątki) ledwie raz zagroził bramce Mainz. Jego próbę wybronił dobrze ustawiony Robin Zentner.

Warto odnotować, że wszystkie trzy bramki dla Mainz zdobył Robin Quaison. To szwedzki napastnik, który postraszy również reprezentację Polski w grupowym meczu Euro 2020. W Bundeslidze 26-latek trafił już jedenaście razy.

Hertha spadła na czternaste miejsce. W następnej kolejce czeka ją ważny mecz w kontekście utrzymania. Zagra na wyjeździe z ostatnim Paderbornem (15 lutego), który dzisiaj zremisował z Schalke (1:1).

Momenty Krzysztofa Piątka (cytaty z relacji live):
28 minuta - przewraca się w polu karnym rywala, ale gwizdek sędziego milczy.
51 minuta - minął się z futbolówką. Było blisko.
76 minuta - uderza głową. Zabrakło naprawdę niewiele.
85 minuta - Ależ było blisko remisu. Piątek wygrał pojedynek główkowy, ale świetnie broni bramkarz Mainz.