Liga niemiecka. Krzysztof Piątek z pierwszym golem w Bundeslidze. Hertha odrobiła stratę trzech bramek!

DW
Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola w Bundeslidze
Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola w Bundeslidze EASTNEWS
Liga niemiecka. Hertha Berlin mogła zaliczyć kolejny blamaż i po porażce 0:5 z 1. FC Koeln dopisać kolejny fatalny mecz. Do przerwy berlińczycy przegrywali 0:3 i nic nie wskazywało na to, że zdobędą choćby punkt. Drużyna Krzysztofa Piątka strzeliła jednak trzy gole w 11 minut, a Polak zaliczył pierwsze trafienie w Bundeslidze!

W zeszłym tygodniu Hertha Berlin przegrała u siebie z 1. FC Koeln 0:5. Przed drużyną Krzysztofa Piątka stało poważne wyzwanie - pojedynek z bezpośrednim rywalem o pozostanie w Bundeslidze - Fortuną Dusseldorf. Zespół ze stolicy Niemiec stracił gola już 2 6. minucie. Kenan Karaman wykorzystał podanie Kevina Stoegera, uciekł obrońcom i pokonał bramkarza.

Do przerwy spisywany na straty zespół zdołał strzelić jeszcze dwa gole i na przerwę piłkarze Herthy schodzili do szatni przy wyniku 0:3. Spotkanie całkowicie odmieniło się po godzinie gry. W 64. minucie Krzysztof Piątek minął się z dośrodkowaniem z najbliższej odległości, ale futbolówka w ostatniej chwili odbiła się od ręki Thommy'ego i wpadła do siatki. Gol został uznany zgodnie z przepisami.

Kilkadziesiąt później różnica bramek była jeszcze mniejsza. Szybki kontratak gości z Berlina zakończył się strzałem Matheusa Cunhi, który z ponad 20 metrów strzelił na bramkę. Piłka po drodze odbiła się od nogi jednego z obrońców i zmyliła bramkarza. Wpadła do siatki, dając Hercie nadzieję na dobry wynik w tym spotkaniu.

Na 3:3 strzelił Krzysztof Piątek! Polak został w 74. minucie przewrócony w polu karnym, a sędzia podjął decyzję o rzucie karnym. Napastnik podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i zanotował swoje pierwsze trafienie w Bundeslidze! W barwach Herthy to drugie trafienie, bo Piątek strzelił już w Pucharze Niemiec.

Z piekła do nieba! Hertha wywozi z Dusseldorfu cenny punkt, który może być kluczowy w kontekście utrzymania w Bundeslidze.

Fortuna Duesseldorf - Hertha Berlin 3:3 (3:0)
Bramki: Kenan Karaman 6', Erik Thommy 9', Kenan Karaman 45+1' - Erik Thommy (sam.) 64', Matheus Cunha 66', Krzysztof Piątek (k.) 75'.

Składy:
Fortuna: Florian Kastenmeier - Matthias Zimmermann, Kaan Ayhan, Andre Hoffmann, Markus Suttner, Erik Thommy (69' Matthias Jorgensen) - Valon Berisha (73' Alfredo Morales), Adam Bodzek, Kevin Stoeger - Kenan Karaman (62' Nana Opoku Ampomah), Rouwen Hennings.

Hertha: Thomas Kraft - Lukas Kluenter, Dedryck Boyata, Karim Rekik, Jordan Torunarigha - Dodi Lukebakio (46' Marius Wolf), Per Ciljan Skjelbred, Vladimir Darida, Javairo Dilrosun (46' Maximilian Mittelstaedt) - Krzysztof Piątek (90+1' Vedad Ibisević), Matheus Cunha.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Najlepsi polscy piłkarze wynagrodzenia otrzymują w euro lub brytyjskich funtach. Kontrakty, których reprezentantów Polski są najbardziej lukratywne? Oto lista zarobków naszych czołowych zawodników!