Liga niemiecka. O Boszu... Borussia znów przegrała. Trener zostanie zwolniony!

red
Borussia - Werder 1:2
Borussia - Werder 1:2 AFP/East News
Liga niemiecka. Tak dalej być nie może. Borussia Dortmund już wypisała się z marzeń o fazie pucharowej Ligi Mistrzów, a za chwilę straci szansę na cokolwiek w Bundeslidze. Pod wodzą trenera Petera Bosza poniosła piątą ligową porażkę. Tym razem musiała uznać wyższość Werderu Brema (1:2). Z powodu kontuzji Łukasz Piszczek ponownie znalazł się poza osiemnastką.

Borussia tak jak z Realem w Lidze Mistrzów przespała początek spotkania. Na przerwę schodziła z bramką do odrobienia. Pierre-Emerick Aubameyang wyrównał i dał nadzieję, ale ledwie na osiem minut, bo wtedy Werder zadał drugi cios.

Wobec wygranej Bayernu Borussia do pierwszego miejsca traci już 13 punktów. Na zwycięstwo czeka od 24 października, gdy wygrała z Magdeburgiem w Pucharze Niemiec. A na wygraną ligową od 30 września, kiedy udało się jej pokonać Augsburg na wyjeździe. Trener Bosz ewidentnie nie panuje nad zespołem i kto wie czy przed rundą wiosenną nie straci pracy, bo ten sezon właśnie wymyka się spod kontroli.

Aktualizacja: Jak podaje Bild, Bosz zostanie jutro zwolniony z Borussii.