Liga niemiecka. Pewne zwycięstwo Bayernu z Mainz. Robert Lewandowski otworzył wynik

DW
Robert Lewandowski otworzył wynik meczu Mainz - Bayern już w 8. minucie spotkania EASTNEWS
Liga niemiecka. Bayern Monachium choć na chwilę wróci na fotel lidera dzięki wygranej z Mainz 3:1. Gole dla mistrzów Niemiec strzelali Robert Lewandowski, Thomas Mueller i Thiago Alcantara. Po stronie rywali Bawarczyków gol również padł za sprawą jednego z piłkarzy Bayernu - Leon Goretzka wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Wynik spotkania otworzył w 8. minucie meczu Robert Lewandowski. Benjamin Pavard dograł idealnie na głowę niekrytego napastnika, a ten takich sytuacji nie marnuje. Pewny strzał i gol już na samym początku. Bayern jeszcze mocniej podkręcił tempo i po kwadransie mieliśmy już 2:0 dla gości. Najpierw Robert Lewandowski świetnie pokazał się w polu karnym, ale zmarnował sytuację sam na sam. Piłkę przejął Perisić, który dograł na pustą bramkę i Thomas Mueller spokojnie podwyższył prowadzenie.

Na zegarze nie minęło jeszcze pół godziny, a drużyna Bayernu prowadziła już 3:0. Fantastyczne trafienie zaliczył Thiago Alcantara. Hiszpan spokojnie minął rywali, wpadł w pole karne i uderzył, a piłka przeleciała obok bezradnego Robina Zentnera. Defensorzy Mainz długo nie mogli dojść do siebie po tej akcji.

Gospodarze zdobyli bramkę honorową, ale również za sprawą jednego z zawodników Bayernu. Leon Goretkza walczył o górną piłkę z zawodnikiem Mainz. Francuz pojedynek wygrał, ale zrobił to tak niefortunnie, że zmylił Manuela Neuera i zamienił tę pomyłkę na bramkę.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Czy ze sprzedaży zawodników można dużo zyskać? Zawsze trzeba załatać dziurę po odchodzących piłkarzach, a z tym jest bardzo trudno. Wzięliśmy pod uwagę szacunkowe koszty transferów wszystkich klubów Ekstraklasy i sprawdziliśmy, kto wyszedł w tym sezonie na plus, a kto na minus. Sprawdźcie!UWAGA: Pod uwagę braliśmy tylko transfery gotówkowe, całkowicie pomijając kwestie premii dla agentów, czy bonusów za podpisanie kontraktu etc.

Bilans transferowy klubów Ekstraklasy. Kto zarobił, a kto st...