Liga niemiecka - remis Bayernu, sześć goli Unionu, porażka Wolfsburga

Berlin (PAP)
od 16 lat
Broniący tytułu Bayern Monachium zremisował u siebie 1:1 z Borussią Moenchengladbach w czwartej kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Union Berlin rozgromił Schalke 6:1. Jakub Kamiński rozpoczął mecz w pierwszym składzie, a jego Wolfsburg uległ RB Lipsk 0:2.

Na początku meczu w Monachium Dayot Upamecano strzelił głową tuż pod poprzeczkę, jednak bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Około 30. minuty Leroy Sane miał dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Najpierw strzelił tuż nad poprzeczką, a potem jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę. Marcus Thuram strzelił gola dla gości w 43. minucie. Zanosiło się na niespodziankę.

Na początku drugiej połowy Thomas Mueller po dośrodkowaniu w pole karne uderzył z bliska głową tuż obok prawego słupka. W 62. minucie Yann Sommer obronił kolejny strzał Sane. Kilka minut później niemiecki skrzydłowy znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Sommer musiał ponownie interweniować po strzałach Serge'a Gnabry'ego i Muellera.

"Bawarczycy" wyrównali w 83. minucie, gdy Sane wybiegł do podania i uderzył ze skraju pola karnego. Piłka wpadła do bramki obok lewego słupka. Pod koniec meczu Sommer obronił strzały Alphonso Daviesa i Matthijsa de Ligta, dzięki czemu Borussia wywiozła punkt z Allianz Arena. Bayern stracił pierwsze punkty w tym sezonie Bundesligi, ale z dorobkiem 10 pkt prowadzi w tabeli.

Union Berlin wygrał na wyjeździe z Schalke 6:1. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Morten Thorsby. Gospodarze wyrównali, gdy Marius Bulter wykorzystał rzut karny. Przed przerwą do siatki trafili Sheraldo Becker i Janik Haberer. Po pierwszej połowie Union prowadził już 3:1. Po przerwie na listę strzelców ponownie wpisał się Becker, a pod koniec meczu dwie bramki zdobył Sven Michel. Union w czterech meczach zdobył 10 pkt i jest wiceliderem. Z kolei beniaminek z Gelsenkirchen spadł na 16. miejsce.

Drugi klub z Berlina - Hertha przegrała u siebie 0:1 z Borussią Dortmund. Anthony Modeste w 32. minucie strzelił gola głową po dośrodkowaniu Saliha Ozcana. To pierwsza bramka francuskiego napastnika dla nowego klubu. Wcześniej był zawodnikiem FC Koeln. Zwycięstwo BVB mogło być bardziej okazałe, ale piłkarze z Dortmundu zmarnowali kilka dogodnych okazji na podwyższenie prowadzenia.

Kamiński spędził na boisku 45 minut w przegranym meczu z RB Lipsk. Po pierwszej połowie zmienił go Omar Marmoush. RB Lipsk objął prowadzenie już w 5. minucie, gdy Christopher Nkunku wykorzystał rzut karny. Francuz strzelił drugiego gola w 90. min i ustalił wynik meczu.

FSV Mainz poniósł na własnym stadionie dotkliwą porażkę 0:3 z Bayerem Leverkusen. Pierwszego gola dla "Aptekarzy" strzelił Exequiel Palacios, a potem dwukrotnie do bramki trafił Jeremie Frimpong. Bayer kończył mecz w dziewiątkę, gdyż w drugiej połowie drugą żółtą kartkę otrzymali Piero Hincapie i Mitchel Bakker.

TSG Hoffenheim wygrało u siebie 1:0 z Augsburgiem. Jedyną bramkę zdobył Dennis Geiger.(PAP)