Liga niemiecka. Robert Lewandowski bez gola, ale za to z ważną asystą. Ribery bohaterem Bayernu

red
East News
Liga niemiecka. W hitowym starciu 17. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pewnie wygrał z Eintrachtem Frankfurt 3:0. Robert Lewandowski nie strzelił bramki, ale zaliczył efektowną asystę przy pierwszej bramce Francka Ribery'ego.

Robert Lewandowski bez gola w ostatnim meczu w 2018 roku

Robert Lewandowski popisał się kapitalnym dograniem do Francuza, któremu nie wypadało nie trafić z takiej dogodnej pozycji. Tuż przed przerwą Polak mógł dorzucić kolejną asystę, ale Thomas Mueller trafił tylko w poprzeczkę. W 89. minucie Rafinha popisał się kapitalną bramką - Brazylijczyk najprawdopodobniej chciał dośrodkować, a wyszedł z tego strzał, który zaskoczył Kevina Trappa.

Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium 0:3 (0:1)
0:1 - Franck Ribery 34'
0:2 - Franck Ribery 79'
0:3 - Rafinha 89'

Eintracht: Kevin Trapp - Carlos Salcedo, Simon Falette, Obite N'Dicka - Danny da Costa, Mijat Gacinović (43' Jonathan de Guzman), Gelson Fernandes (70' Nicolai Mueller), Jetro Willems, Filip Kostić - Sebastian Haller, Luka Jović

Bayern: Manuel Neuer - Rafinha, Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba - Joshua Kimmich, Javi Martinez - Thomas Mueller, Thiago Alcantara, Franck Ribery - Robert Lewandowski

Żółte kartki: Gelson Fernandes, Jonathan de Guzman (Eintracht Frankfurt) - David Alaba (Bayern Monachium)

Ile bramek zdobył Robert Lewandowski w 2018 roku?

Podsumowanie 2018 roku dla kapitana naszej reprezentacji jest wyjątkowo udane. 24 strzelone bramki w Bundeslidze, 10 w Lidze Mistrzów, 1 w Pucharze Niemiec i 4 w reprezentacji Polski, co w sumie dało 46 bramek w 56 rozegranych spotkaniach. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów, a w lidze niemieckiej do najlepszego strzelca traci dwie bramki.