Liga niemiecka. Werder Brema pokonał VfL Wolfsburg. Jakub Błaszczykowski pojawił się na ligowym boisku po raz pierwszy od maja

jsob
Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w meczu przeciwko Werderowi Brema w 78. minucie. AFP/East News
Liga niemiecka. Werder Brema pokonał VfL Wolfsburg 2:0. W pierwszej połowie gola strzelił Davy Claassen, na kilka minut przed końcem prowadzenie podwyższył Johannes Eggestein. W 78. minucie na murawie zameldował się kadrowicz Jerzego Brzęczka Jakub Błaszczykowski, zmieniając Renato Steffena. Polak wszedł na ligowe boisko po raz pierwszy od maja.

W sześciu poprzednich spotkaniach niemieckiej Bundesligi Jakub Błaszczykowski tylko raz znalazł się w osiemnastce (z Borussią Mönchengladbach), jednak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Polak w tym sezonie w barwach Wolfsburga zanotował zaledwie osiem minut podczas 1/32 Pucharu Niemiec. Jego drużyna pokonała SV 07 Elversberg 1:0.

W 7. kolejce Bundesligi, w której rywalem Wolfsburga był Werder Brema, trener Bruno Labbadia znalazł miejsce dla Błaszczykowskiego, ale tylko na ławce. Przed meczami Ligi Narodów z Portugalią (11.10) i Włochami (14.10), polscy kibice ze szczególną uwagą śledzili to spotkanie. Selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek nie przejął się negatywnymi komentarzami, jakie pojawiły się po ostatnich meczach Polaków i znów powołał siostrzeńca.

Dziś szczęście w niewielkim stopniu uśmiechnęło się do Błaszczykowskiego. W 78. minucie zameldował się na murawie, zmieniając Renato Steffena. Nie odmieniło to jednak losów spotkania. VfL Wolfsburg przegrał z Werderem Brema 2:0. Dodajmy, że Polak pojawił się na ligowym boisku po raz pierwszy od maja.

Werder Brema - VfL Wolfsburg 2:0 (1:0)