Liga rosyjska. FK Krasnodar lepszy od Tereka w "polskim meczu"

Marcin Trzyna
FK Krasnodar Artura Jędrzejczyka (po prawej) pokonał Tereka Grozny Macieja Rybusa i Marcina Komorowskiego zimbio.com
W poniedziałkowym spotkaniu 17. kolejki rosyjskiej Premier Ligi FK Krasnodar wygrał 3:2 z Terekiem Grozny. W spotkaniu wystąpiło trzech Polaków: Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) oraz Maciej Rybus i Marcin Komorowski (obaj Terek).

Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze FK Krasnodar, którzy zdobyli bramkę w 36. minucie. Autorem gola był Wanderson do Carmo, który jest najlepszym strzelcem "Byków" w obecnym sezonie. Dwie minuty później doświadczony napastnik Tereka, Oleg Iwanow doprowadził do remisu.

Po zmianie stron znów jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy FK Krasnodar. Po asyście Wandersona, na listę strzelców wpisał się wypożyczony z CSKA Moskwa Pawieł Mamajew. Odpowiedź klubu z Czeczenii była natychmiastowa, bo już minutę później wyrównującą bramkę zdobył Oleg Iwanow. Dla piłkarza urodzonego w Moskwie, była to druga bramka w dzisiejszym spotkaniu. Bohaterem spotkania został jednak Brazylijczyk Wanderson, który w 74. minucie zdobył zwycięską bramkę FK Krasnodar. Król strzelców ubiegłego sezonu rosyjskiej ekstraklasy został zmieniony w końcówce spotkania.

Artur Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy. Również pełne występy zaliczyli Maciej Rybus i Marcin Komorowski z Tereka Grozny. FK awansował na piątą pozycję w ligowej tabeli, natomiast Terek wciąż znajduje się w strefie spadkowej z dorobkiem zaledwie dziewięciu punktów. Gorsza od czeczeńskiego klubu jest tylko Anży Machaczkała, która ma na swoim koncie siedem punktów (siedem remisów, dziesięć porażek).