Liga rosyjska. Gol Rybusa, asysta Krychowiaka! Polacy błysnęli w meczu z Anży Machaczkała!

PBER
Bartek Syta
Liga rosyjska. Premjer Liga. Mistrz Rosji, Lokomotiw Moskwa z Maciejem Rybusem i Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, wygrał z Anży Machaczkała 2:1. Na listę strzelców w drugiej połowie wpisał się Maciej Rybus, natomiast Grzegorz Krychowiak zanotował asystę przy drugim trafieniu Lokomotiwu.

Pierwszy gol w spotkaniu Lokomotiwu z Anży padł w 55. minucie spotkania, kiedy Maciej Rybus trafił do siatki precyzyjnym strzałem z dystansu po podaniu Jeffersona Farfana. Obrońca reprezentacji Polski miał sporo szczęścia, bo bramkarza zmyliła obecność napastnika pod bramką. Wydawało się, że piłka musnęła głowę Fiodora Smołowa, jednak powtórki jasno pokazały, że gola strzelił właśnie Maciej Rybus.

Na uznanie zasługuje jednak również asysta w wykonaniu Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik wykonał bardzo precyzyjne i robiące wrażenie podanie prostopadłe do wychodzącego na czystą pozycję Fiodora Smołowa. Reprezentant Rosji nie miał problemów z trafieniem do siatki wobec tak dobrego mierzonego podania od zawodnika wypożyczonego z Paris Saint-Germain. W końcówce Vladislav Kulik ustalił wynik spotkania na 2:1.

Po pięciu kolejkach ligi rosyjskiej drużyna Polaków zajmuje piąte miejsce w tabeli z ośmioma punktami na koncie. Jutro rozesłane zostaną natomiast powołania do reprezentacji Polski, polscy zawodnicy Lokomotiwu dali wyraźny sygnał selekcjonerowi i wszystko wskazuje na to, że znajdą się oni w kadrze na najbliższe mecze pod wodzą Jerzego Brzęczka.