Liga rosyjska. Rafał Augustyniak strzelił kolejnego gola [WIDEO]

red
Rafał Augustyniak z kolejnym golem w Rosji
Rafał Augustyniak z kolejnym golem w Rosji Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
W sobotnim spotkaniu rosyjskiej ekstraklasy Ural Jekaterynburg zremisował z Achmatem Grozny 1:1. Duży wkład w zdobyty punkt miał Rafał Augustyniak, który zdobył bramkę, która - jak się później okazało - była na wagę cennego punktu. Zobacz trafienie polskiego pomocnika!

Rafał Augustyniak z kolejnym golem w Rosji [WIDEO]

Była 58. minuta spotkania. Ural przegrywał 0:1 po trafieniu Achmatu w 11. minucie. Piłkę przed polem karnym rywali otrzymał Rafał Augustyniak i mocnym strzałem pokonał bramkarza.

Ural zajmuje w tej chwili 12. miejsce w rosyjskiej ekstraklasie i ma osiem punktów przewagi nad znajdującym się w strefie barażowej Arsenałem Tuła. Drużyna Augustyniaka często dzieli się punktami z przeciwnikami. Po 27 kolejkach ma ich na koncie aż 13, podczas gdy drugie zespoły z największą liczbą remisów - Soczi i Zenit - mają ich po siedem.

Rafał Augustyniak ma w tym sezonie 22 mecze w lidze rosyjskiej. Strzelił w nich cztery gole i zanotował jedną asystę. W 2021 roku zadebiutował również w reprezentacji Polski.