Liga włoska. A po fecie stypa. Napoli przegrało mecz o wszystko. Pozamiatane?

Bartosz Głąb
Fiorentina - Napoli 3:0
Fiorentina - Napoli 3:0 AFP/East News
Liga włoska. Wymarzoną okazję zmarnowało Napoli. Po arcyważnym i prestiżowym zwycięstwie nad Juventusem zespół Maurizio Sarriego poległ w wyjazdowym spotkaniu z Fiorentiną, przegrywając 0:3. Katem autor trzech bramek - Giovanni Simeone, antybohaterem zaś… bohater sprzed tygodnia, Kalidou Koulibaly, który trafił „Starą Damę”. Senegalczyk już w 8 minucie skazał kolegów na walkę w osłabieniu. Polacy, Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński, na murawie zameldowali się w 58 minucie. Nie byli jednak w stanie wpłynąć na wynik. Na trzy kolejki przed końcem Napoli traci aż cztery punkty do Juventusu i chyba znów może odłożyć marzenia o tytule na kolejny rok.

W ostatnich tygodniach Neapol przeżywał huśtawkę nastrojów. Przez długi czas Napoli traciło kilka punktów do Juventus. Po zeszłotygodniowym triumfie zespół Sarriego ponownie uwierzył, że może wyprzedzić wielki "Juve" w wyścigu o "Scudetto", a ta kolejka miała być kluczowa, bo Juventus grał w Mediolanie z zawsze groźnym Interem. Napoli pozostało dopełnić formalności u słabo spisującej się Fiorentiny.

Napoli spotkanie we Florencji zaczęło jednak w najgorszy możliwy sposób. Już w 8. minucie za brutalny faul na skraju własnego pola karnego Kalidou Koulibaly został wyrzucony z boiska. Pierwszy cios Fiorentina zadała w 34. minucie, kiedy to zdecydowanie najlepszy na placu gry Giovanni Simeone został obdarzony świetnym prostopadłym podaniem i w sytuacji sam na sam z Pepe Reiną nie dał szans bramkarzowi gości.

Neapol jakoś dotrwał do przerwy z tylko jedną bramką straty, jednak w drugiej części spotkania ponownie Giovanii Simeone dał o sobie znać. W 62. minucie po rzucie rożnym dla gospodarzy to właśnie syn słynnego trenera Atletico Madryt zachował się najprzytomniej i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Cztery minuty wcześniej na boisku pojawili się Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Kolejny i ostatni cios Giovanni Simeone zadał już w doliczonym czasie meczu. Jak przy pierwszej bramce został wypuszczony w bój praktycznie sam na sam z Pepe Reiną i ponownie był górą w tym pojedynku.

Polacy niczym szczególnym się w tym meczu nie wyróżnili, a Arkadiusz Milik został ukarany żółtą kartką. W następnej kolejce ligowej Napoli zagra na Stadio San Paolo z Torino, natomiast Fiorentina zagra na wyjeździe z Genuą.

Fiorentina – Napoli 3:0 (1:0)

Bramka: Simeone 34’, 62’, 90+4
Czerwona kartka: Koulibaly (8’)
Żółte kartki: Lauirini, Badelj, Eysseric – Albiol, Callejon, Milik, Insigne, Rui

Fiorentina: Sportiello – Laurini (62’ Gaspar), Milenković, Pezzella, Biraghi - Veretout, Badelj (83' Cristoforo), Benassi, Saponara (75’ Eysseric) - Chiesa, Simeone.

Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho (10’ Tonelli), Hamsik (58’ Zieliński) – Callejon, Mertens (58’ Milik), Insigne.