Liga włoska. AC Milan pokonał Cagliari i ma 10 punktów więcej od Juventusu. Dwa gole Zlatana Ibrahimovicia [WIDEO]

Jacek Czaplewski
Milan pokonał Cagliari i ma 10 punktów więcej od Juventusu
Milan pokonał Cagliari i ma 10 punktów więcej od Juventusu AFP/East News
Liga włoska. AC Milan wygrał na wyjeździe z Cagliari Calcio 2:0. Obie bramki zdobył wracający po kontuzji Zlatan Ibrahimović. Szwed ma już 12 trafień, a jego zespół 43 punkty, dzięki czemu przewodzi ligowej tabeli. Piąty Juventus, z jednym zaległym spotkaniem, traci aż 10 punktów.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Sebastian Walukiewicz. Reprezentanta Polski na środku obrony zastąpił Luca Ceppitelli. To drugi ligowy mecz Cagliari bez Walukiewicza. Przed świętami z Udinese (1:1) zagrał za niego Andrea Carboni.

Tak padły bramki dla Milanu w meczu Cagliari:
7 minuta - Rzutu karnego nie zmarnował Ibrahimović. Szwed uderzył w prawy róg, podczas gdy Alessio Cragno rzucił się w lewą stronę.
52 minuta - Davide Calabria popisał się znakomitym podaniem jeszcze z własnej połowy. Wybiegający zza obrońców Ibrahimović opanował piłkę i pewnym uderzeniem z lewej nogi ustalił wynik.

Cagliari Calcio - AC Milan 0:2 (0:1)
Bramki: Ibrahimović 7' (k.), 52'
Żółte kartki: Godin, Ceppitelli - Romagnoli, Saelemaekers
Czerwona kartka: Saelemaekers 74' (za dwie żółte)

Cagliari: Cragno – Zappa (80' Pavoletti), Godin, Ceppitelli, Lykogiannis – Nainggolan, Marin, Duncan (69' Oliva) – Pereiro (56' Sottil), Pedro – Simeone (80' Cerri).
Milan: Donnarumma – Calabria, Kjaer (46' Kalulu), Romagnoli, Dalot – Kessie, Tonali (72' Meite) – Castillejo, Diaz (83' Conti), Hauge (65' Saelemaekers)– Ibrahimović.

W poniedziałek 18 stycznia nic nie jest w stanie przyćmić niespodziewanej informacji o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. Zbigniew Boniek, który jako prezes PZPN podjął decyzję o zakończeniu współpracy, na czwartek zapowiedział konferencję prasową. Czy już wtedy poznamy nazwisko selekcjonera na Euro 2020 i eliminacje MŚ 2022? Chyba nie. Giełda nazwisk jednak ruszyła, bo czasu do kolejnego meczu jest niewiele - to raptem dwa miesiące.Nowym selekcjonerem na 99 procent nie zostanie Polak. Po dwunastu latach kadrę przejmie obcokrajowiec, człowiek z zewnątrz, tak jak wtedy Holender Leo Beenahkker. Teraz - według doniesień medialnych - szansę może otrzymać jeden z włoskich specjalistów.

Po Jerzym Brzęczku Włoch? Kandydaci na nowego selekcjonera r...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0