Liga włoska. Arkadiusz Milik odpalił pocisk. Tak pokonał Łukasza Skorupskiego [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
PAP/EPA/Alessandro Di Marco
Liga włoska. Juventus wygrał po serii niepowodzeń. Przed własną publicznością pokonał Bolognę 3:0 (2:0). W drugiej połowie kapitalnym trafieniem popisał się Arkadiusz Milik. Do wyjściowej jedenastki "Starej Damy" powrócił Wojciech Szczęsny.

Reprezentant Polski ustalił wynik meczu. W 62. minucie wykorzystał błąd defensora gości i lewą nogą kropnął bez przyjęcia z pola karnego. Łukasz Skorupski był bez szans, bo piłka z dużą mocą wylądowała pod poprzeczką. Dla Milika to trzeci gol w tym sezonie Serie A. Niewiele brakowało, a skompletowałby dublet. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polak strącił piłkę, a ta trafiła w słupek. Milik plac gry opuścił w 81. minucie.

BRAMKA ARKADIUSZA MILIKA:

W niedzielę strzelanie dla Juventusu rozpoczął Filip Kostić. Serb trafił po asyście swojego rodaka Dusana Vlahovicia. Akcję zapoczątkował Milik, który popisał się skutecznym przechwytem. Na 2:0 podwyższył sam Vlahović. Serbski snajper pokonał Skorupskiego strzałem głową po centrze Westona McKenniego.

Po ośmiu kolejkach Juventus zajmuje dopiero siódmą lokatę z dorobkiem trzynastu punktów. Na czele tabeli z 20 "oczkami" są Napoli oraz Atalanta. Zaś na trzecim miejscu po trzecim zwycięstwie z rzędu plasuje się Lazio Rzym z 17 punktami. Stołeczny zespół wygrał u siebie ze Spezią 4:0. W barwach gości całe spotkanie rozegrał bramkarz Bartłomiej Drągowski, a do 81. minuty na boisku był Jakub Kiwior.

Juventus FC - Bologna FC 3:0 (1:0)

Bramki: Filip Kostić 24, Dusan Vlahović 59, Arkadiusz Milik 62

Żółta kartka: Sosa (Bologna)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Leonardo Bonucci, Bremer, Alex Sandro - Weston McKennie (60 Juan Cuadrado), Manuel Locatelli (77 Fabio Miretti), Adrien Rabiot (76 Mattia De Sciglio), Filip Kostić (60 Leandro Paredes) - Arkadiusz Milik (81 Moise Kean), Dusan Vlahović.

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri (61 Andrea Cambiaso), Kevin Bonifazi, Joaquin Sosa, Charalampos Lykogiannis - Jerdy Schouten (77 Michel Aebischer), Nicolas Dominguez (61 Gary Medel) - Riccardo Orsolini, Roberto Soriano (77 Lewis Ferguson), Nicola Sansone (61 Emanuel Vignato) - Marko Arnautović.