Liga włoska. Arkadiusz Milik z kapitalną bramką z wolnego. Napoli lepsze od Lazio [WIDEO]

krkZaktualizowano
Arkadiusz Milik z kolejnym golem
Arkadiusz Milik z kolejnym golem East News
Liga włoska. Arkadiusz Milik z 11 golem w sezonie. W meczu z Lazio reprezentant Polski zdobył bramkę po kapitalnym strzale z rzutu wolnego. W podstawowym składzie wyszedł też Piotr Zieliński. Napoli pokonało Lazio 2:1.

Napoli w starciu z rzymianami musiało radzić sobie bez Kalidou Koulibaliego, Allana i Lorenzo Insigne. W podstawowym składzie wystąpił natomiast polski duet Zieliński - Milik. Były napastnika Górnika Zabrze na listę strzelców mógł wpisać się już w 12. minucie. Uderzył silnie z pola karnego, ale tylko ostemplował poprzeczkę. 10 minut później strzał Milika po dośrodkowaniu Zielińskiego na słupek sparował bramkarz Lazio Thomas Strakosha.

Gospodarze w końcu dopięli swego. W 34. minucie podanie Driesa Mertensa wykorzystał Jose Callejon. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. Milik znakomicie przymierzył lewą nogą z rzutu wolnego lewą, a Strakosha tylko patrzył, jak piłka wpada w "okienko".
BRAMKA ARKADIUSZA MILIKA:

Lazio odpowiedziało po przerwie. W 65. minucie do siatki Napoli trafił Ciro Immobile. Niedługo później z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Francesco Acerbi. Mimo gry w przewadze gospodarze nie zdołali już podwyższyć wyniku.

Milik z 11 trafieniami jest najlepszym snajperem Napoli. Drugi Dries Mertens zdobył do tej pory osiem bramek.

SSC Napoli - Lazio 2:1 (2:0)

Bramki: Ciro Immobile 65' - Jose Callejon 34', Arkadiusz Milik 37'

Napoli: Alex Meret - Kevin Malcuit, Raul Albiol, Nikola Maksimović, Mario Rui - Jose Callejon (88' Faouzi Ghoulam), Amadou Diawara (72' Simone Verdi), Piotr Zieliński, Fabian Ruiz - Dries Mertens (82' Adam Ounas), Arkadiusz Milik.

Lazio: Thomas Strakosha - Luiz Felipe (28' Bastos), Francesco Acerbi, Stefan Radu - Senad Lulić, Marco Parolo, Lucas Leiva, Sergej Milinković-Savić (72' Patric), Jordan Lukaku - Luis Alberto, Ciro Immobile.

Żółte kartki: Zieliński (Napoli) - Milinković-Savić, Acerbi, Alberto, Lulić (Lazio).

Czerwona kartka: Francesco Acerbi (Lazio) 70' - za drugą żółtą.