Liga włoska. Czwarte czyste konto Bartłomieja Drągowskiego w tym sezonie. Fiorentina pokonała SPAL 1:0

Press Focus/x-news
Florencja, Włochy. W niedzielę (12.01) Fiorentina podejmowała w ramach 19. kolejki Serie A ostatnie w tabeli SPAL. Za defensywę obu zespołów w tym meczu odpowiedzialni byli Polacy: w bramce „Violi” jak zwykle stanął Bartłomiej Drągowski. Natomiast w linii defensywy gości pełne 90 minut rozegrał Thiago Cionek. To jego piętnasty występ w tym sezonie. Nie będzie wspominał go najlepiej. To po jego błędzie w 82. minucie German Pezzella strzelił gola na wagę trzech punktów.

Fiorentina ma ich już 21, niedzielna wygrana była pierwszą od 30 października, kiedy to „Viola” pokonała Sassuolo 2:1. Poprzednim razem Drągowski zachował czyste konto cztery miesiące temu (1:0 z Udinese). W tym sezonie zrobił to czterokrotnie.SPAL zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Niedzielna porażka była dla ekipy z Ferrary 13 w sezonie.

Fiorentina - Spal 1:0 (0:0)
Bramka: Pezzella 82'
Żółte kartki: Pezzella - Murgia