Liga włoska. Dotkliwa porażka Milanu z Lazio Rzym. Mistrz wypisuje się z walki o kolejne Scudetto? Napoli ucieka w straszliwym tempie

Jacek Czaplewski
Mistrz wypisuje się z walki o kolejne Scudetto? Klęska Milanu z Lazio
Mistrz wypisuje się z walki o kolejne Scudetto? Klęska Milanu z Lazio PAP, EPA
Liga włoska. To jest czarny styczeń dla mistrza. AC Milan prawdopodobnie już teraz wypisuje się z marzeń o obronie tytułu. W Rzymie przegrał z Lazio aż 0:4. Wcześniej uległ też Interowi Mediolan w Superpucharze Włoch, a także upadł z Pucharu Włoch po dogrywce z Torino.

Potężna strata Milanu do Napoli

W tym roku Milan wygrał tylko jeden mecz - pierwszy. Nie bez problemów pokonał walczącą o utrzymanie Salernitanę (2:1). Pozostałe mecze kończyły się albo porażkami (trzy razy), albo remisami (dwa razy).

Okazuje się, że na półmetku rozgrywek Milan traci już do Napoli dwanaście punktów. Zespół Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego w sobotę wygrał z Salernitaną 2:0, a też mobilizuje się na Romę.

Na trzecie miejsce awansowało właśnie Lazio, które traci do drużyny z Neapolu trzynaście punktów i lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Inter Mediolan oraz Romę.

Upadek Milanu jest bardzo bolesny

We wtorek Lazio nie dało szans Milanowi. W pierwszej połowie gole strzelili Sergej Milinković-Savić i Mattia Zaccagni, a po przerwie Luis Alberto z rzutu karnego oraz Felipe Anderson.

Dla "Rossonerich" to bardzo słaby początek roku. Oprócz porażek w Serie A zostali wyeliminowani przez Torino z Pucharu Włoch, a w meczu o Superpuchar przegrali z lokalnym rywalem - Interem 0:3. PAP

Lazio Rzym - AC Milan 4:0 (2:0)
Bramki: Milinković-Savić 4', Zaccagni 38', Alberto 67' (k.), Anderson 75'
Żółte kartki: Milinković-Savić - Bennacer, Kjaer

Lazio Rzym: Provedel - Hysaj, Casale, Romagnoli, Marusić (78' Lazzari) - Milinković-Savić (83' Basić), Cataldi (87' Antonio), Alberto - Pedro (78' Romero), Anderson, Zaccagni.

AC Milan: Tatarusanu - Calabria, Kalulu, Tomori (24' Kjaer), Dest - Tonali, Bennacer - Messias (58' Saelemaekers), Diaz (59' De Ketelaere), Leao (79' Rebić) - Giroud (59' Origi).