Liga włoska. Drągowski obronił karnego, asysta Zielińskiego. Napoli lepsze od Fiorentiny

KK
Liga włoska. Napoli ograło na wyjeździe z Fiorentinę 2:1 (1:1). Piotr Zieliński asystował przy zwycięskim trafieniu, a Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny. Niestety w samej końcówce polski golkiper doznał kontuzji. Po siedmiu kolejkach zespół z Neapolu ma komplet punktów i jest zdecydowanym liderem Serie A.

Pojedynek na Stadio Artemio Franchi Bartłomiej Drągowski i Piotr Zieliński rozpoczęli w wyjściowych składach swoich drużyn. Pierwszy cios zadali gospodarze. Argentyńczyk Lucas Martinez Quarta po asyście Dusana Vlahovicia z bliska posłał piłkę do siatki.

Później w roli głównej wystąpił Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Lorenzo Insigne, odbił także dobitkę Włocha, ale wobec kolejnej dobitki Hirvinga Lozano musiał już skapitulować.

Bartłomiej Drągowski broni rzut karny Lorenzo Insigne:

Krótko po przerwie Napoli zaskoczyło gospodarzy po stałym fragmencie gry. Piotr Zieliński dokładnie wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a Amir Rrahmani główkował tuż przy słupku.

Asysta Piotra Zielińskiego przy zwycięskim golu:

Pomocnik reprezentacji Polski swój występ zakończył w 57. minucie. Mecz z liderem nieszczęśliwie zakończył się dla Drągowskiego. W doliczonym czasie golkiper Fiorentiny poczuł ból, a po ostatnim gwizdku zalany łzami korzystał z pomocy sztabu medycznego.

Fiorentina - SSC Napoli 1:2 (1:1)

Bramki: Lucas Martinez Quarta 28' - Hirving Lozano 39', Amir Rrahmani 50'

W 38. minucie Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny wykonywany przez Lorenzo Insigne.

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Alvaro Odriozola (77' Marco Benassi), Nikola Milenković, Lucas Martinez Quarta, Cristiano Biraghi - Giacomo Bonaventura (78' Aleksandr Kokorin), Erick Pulgar (65' Lucas Torreira), Alfred Duncan (77' Youssef Maleh) - Jose Callejon (57' Riccardo Sottil), Dusan Vlahović, Nicolas Gonzalez.

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Fabian Ruiz (84' Dires Mertens), Andre-Franck Zambo Anguissa, Piotr Zieliński (57' Eljif Elmas) - Hirving Lozano (57' Matteo Politano), Victor Osimhen (84' Andrea Petagna), Lorenzo Insigne (70' Diego Demme).

Żółte kartki: Lucas Martinez Quarta, Giacomo Bonaventura, Vincenzo Italiano, Erick Pulgar (Fiorentina) - Diego Demme, Mario Rui, Andre-Franck Zambo Anguissa (Napoli).

Rozegraliśmy już sześć kolejek nowego sezonu PKO Ekstraklasy. To nie przeszkodziło klubom w pozyskiwaniu piłkarzy. 1 września jest ostatnim dniem okienka w polskiej lidze. Zobaczcie transfery LAST MINUTE, przeprowadzone dosłownie w (przed)ostatnich chwilach.

Dołączyli w środku rundy. Transfery LAST MINUTE w Ekstrakla...