Liga włoska. Filip Jagiełło zbiera minuty w Genoi. Kolega "zabrał" mu asystę

Jacek Czaplewski
Jagiełło zbiera minuty w Genoi. Kolega "zabrał" mu asystę
Jagiełło zbiera minuty w Genoi. Kolega "zabrał" mu asystę Genoa
Liga włoska. Filip Jagiełło wyszedł w podstawowym składzie Genoi na mecz z Sassuolo. Jego drużyna wygrała 2:1 i wskoczyła na przedostatnią lokatę. Były zawodnik zszedł z boiska w 72 minucie. Zastąpił go Valon Behrami.

Był to piąty występ Jagiełły w tym sezonie i zarazem czwarty w lidze włoskiej. 22-latek skupił się w meczu głównie na zadaniach defensywnych. Przed przerwą zainicjował jednak świetną akcję. Po jego podaniu bramkarza nie zdołał pokonać Stefano Sturaro, który oddał dwa strzały po zagraniu z prawej flanki.

Jagiełło zaczął sezon na ławce. Debiut zaliczył dopiero 20 października w przegranym spotkaniu z Parmą (19 minut). Na gola wciąż czeka. Za sobą ma za to pierwszą asystę - zapisał ją w wygranym meczu Pucharu Włoch z Ascoli.

Pocieszające jest to, że Jagiełło zbiera minuty regularnie od grudnia. Oprócz 71 minut z Ascoli i dzisiejszych 72 z Sassuolo w Serie A dopisał także 24 w przegranym meczu z Sampdorią i 64 w przegranym meczu z Interem Mediolan.

W tym samym czasie co Jagiełło z ekstraklasy do Włoch odeszli też Sebastian Walukiewicz (Cagliari) i Szymon Żurkowski (Fiorentina). Pierwszy z wymienionych zagrał jedynie przez 90 minut w Pucharze Włoch. Jutro ma zadebiutować w lidze przeciw samemu Juventusowi. Z kolei drugi ma za sobą nawet dwa występy w lidze, lecz wyrażone w symbolicznych 10 minutach.

Genoa - Sassuolo 2:1 (1:1)
Bramki: Criscito 29' (k.), Pandev 86' - Obiang 33'
Żółte kartki: Criscito, Sturaro, Sanabria, Biraschi - Duncan, Locatelli, De Zerbi, Romagna, Toljan, Obiang.

Rok 2020 będzie niezwykle intensywny w piłce nożnej - głównie za sprawą zbliżającego się turnieju Euro 2020. W tym samym czasie fani będą mogli oglądać również Copa America. Niezwykle emocjonująco zapowiada się też Ekstraklasa i ligi zagraniczne, a zwłaszcza Liga Mistrzów. Oto kalendarz najważniejszych wydarzeń 2020 roku w futbolu.

Co czeka kibiców w 2020 roku? Kalendarz najważniejszych wyda...