Liga włoska. Juventus wiceliderem, Inter stracił punkty z beniaminkiem

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
EPA/Roberto Bregani PAP/EPA
Liga włoska. Juventus pokonał w Turynie 1:0 Udinese i po ósmym z rzędu zwycięstwie awansował na pozycję wicelidera piłkarskiej ekstraklasy włoskiej. Inter Mediolan stracił punkty w doliczonym czasie, remisując z beniaminkiem Monzą 2:2.

Juventus z golem w końcówce. Zagrała dwójka Polaków

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto. Bramkarz "Juve" nie miał specjalnie za dużo pracy, ale kilka razy popisał się refleksem. W 66. minucie na boisku pojawił się jego kolega klubowy, Arkadiusz Milik, który zastąpił Argentyńczyka Angela Di Marię.

Doskonała passa zespołu z Turyny trwa od 15 października, tj. wygranej na wyjeździe 1:0 nad AC Torino. Od tamtej pory Juventus nie stracił w lidze bramki.

Wpadka Interu. Strata punktów z beniaminkiem

Apetyt na 3 punkty miał także Inter, który goni zespoły z czołówki tabeli. Długo zanosiło się na to, że mediolańczycy wywiozą z Monzy komplet punktów, zważywszy, że od 22 minuty prowadzili 2:1. Do remisu doprowadził w doliczonym czasie gry, strzałem głową, rezerwowy Luca Caldirola.

Mecze włoskiej Serie A poprzedziło uczczenie minutą ciszy pamięci Gianluki Viallego. Hołd byłemu reprezentantowi Włoch oddali dawni koledzy z drużyny i rywale. Vialli, który zaliczył 59 występów w zespole narodowym oraz grał m.in. w Sampdorii i Juventusie i Chelsea, zmarł w piątek w wieku 58 lat po długiej walce z rakiem.

Napastnik Juventusu Federico Chiesa zadedykował Vialliemu zwycięstwo 1:0 nad Udinese, mówiąc: „był wspaniałą osobą i miałem szczęście, że spotkałem go w swoim życiu, ponieważ był prawdziwym mistrzem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem... Zwycięstwo jest dla niego”.

PAP/EPA. Kibice na meczu Juventusu z koszulkami Gianluca Vialli'ego na cześć zmarłego piłkarza i trenera

W tabeli z 41 pkt prowadzi Napoli (w niedzielę zagra na wyjeździe z Sampdorią), drugi Juventus ma 37, trzeci Milan 36, a Inter 34 pkt. (PAP)