Liga włoska. Juventus znów wygrywa po bramce w końcówce. Wojciech Szczęsny na zero, pół godziny Arkadiusza Milika

Piotr Rzepecki
Liga włoska. Juventus górą w meczu z Udinese. Mecz w ramach 17. kolejki Serie A zakończył się wygraną 1:0 po golu w końcowych minutach autorstwa Danilo. Podobnie jak przed trzema dniami z Cremonese "Stara Dama" grała średnio, ale triumfuje po bramce w samej końcówce. Wojciech Szczęsny cieszy się z kolejnego czystego konta, a Arkadiusz Milik wszedł na ostatnie pół godziny.

Liga włoska. Juventus - Udinese 1:0 (0:0)

Juventus mecz zaczął odważnie. Piłkarze "Starej Damy" atakowali co rusz sprawiając zagrożenie pod bramką gości. Na gola mógł pokusić się obrońca Daniele Rugani. Najpierw znalazł się w dogodnej sytuacji i postraszył atomowym strzałem. Niestety dla Juve, znalazł się na spalonym.

Później spróbował uderzeniem głową, ale jego strzał był niecelny i trafił nad bramką. Próbował także Moise Kean, który dziś zastępował Arkadiusza Milika od pierwszych minut. Najpierw Włoch uderzył z dystansu, ale niecelnie. Później miał niezłą okazję, ale uderzył zbyt słabo i czytelnie.

W drugiej części meczu Juve również miało kilka prób. Próbował Adrien Rabiot czy Leandro Paredes. Za każdym razem brakowało jednak odpowiedniej siły i precyzji w wykończeniu.

Szczęsny miał dwukrotnie okazję do interwencji - pod koniec pierwszej części gry i w okolicach 60. minuty. Był czujny, emanował spokojem i poradził sobie z próbami odpowiednio Walace'a i Rodrigo Becao.

Arkadiusz Milik pojawił się na końcowe pół godziny

Arkadiusz Milik, który pojawił się w 66. minucie. Miał jedną niezłą okazję do trafienia. Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem znalazł się w polu karnym gości z piłką, ale futbolówka nieszczęśliwie mu skozłowała. Doskoczyli również do niego obrońcy Udinese i napastnik rozłożył bezradnie ręce.

Gola na wagę wygranej dał Brazylijczyk Danilo. Kapitan Juve trafił z najbliższej odległości po dograniu Federico Chiesy. Skrzydłowego uruchomił świeżo upieczony mistrz świata Leandro Paredes, który dograł mu na nos w pole karne.

Juventus znów może mówić o dużym szczęściu. Mecz przeciwko Udinese był bliźniaczo podobny do poprzedniego starcia drużyny z Allianz Stadium. Juve przed trzema dniami mierzyło się z Cremonese i wówczas trafienie na 1:0 w ostatnich minutach dał Arkadiusz Milik. Polak trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Juve jest drugie w tabeli. Drużyna z Turyny w następnej kolejce zmierzy się z liderującym SSC Napoli, do którego traci 4 oczka.