Liga włoska. Kosmiczna interwencja bramkarza Empoli. Czyżby parada sezonu byłaby już znana? Niemal cały mecz rozegrał Nicola Zalewski

Piotr Rzepecki
eleven sports screen
Liga włoska. Najpewniej znamy interwencje sezonu. W meczu AS Roma - Empoli bramkarz gości Guglielmo Vicario wspiął się na wyżyny swojego fachu i popisał się imponującą paradą. Niemal cały mecz na murawie spędził Nicola Zalewski. Jego Roma wygrała 2:0.

Liga włoska. Guglielmo Vicario z interwencją sezonu

Na początku drugiej połowy meczu Romy z Empoli bramkarz gości został poddany próbie interwencji. Trzykrotnej. Właśnie tyle strzałów koledzy Nicoli Zalewskiego oddali na bramkę i za każdym razem obronną ręką wychodził 26-letni bramkarz Empoli.

Pierwszym, który próbował był Stephan El Shaarawy. Po interwencji golkipera piłka trafiła pod nogi Gianluci Manciniego, którego strzał znów obronił bramkarz, a dobijał w dwustuprocentowej sytuacji napastnik Tammy Abraham. Anglik również nie pokonał bramkarza, choć jego strzał głową został oddany mniej niż metr od linii bramkowej.

- Coś nieprawdopodobnego! Mamy interwencję sezonu w Serie A! - emocjonowali się komentatorzy Eleven Sports.

Roma wygrała to spotkanie 2:0. Nicola Zalewski zszedł w doliczonym czasie gry. Wahadłowy dość szybko został ukarany żółtą kartką, bo obejrzał ją już w 10. minucie spotkania. Drużyna Polaka z 40 punktami znajduje się na trzecim miejscu w tabeli.

Wracają wspomnienia ze słynnego finału z udziałem Polaka

Kibice w komentarzach od razu wspominają genialną paradę Jerzego Dudka z meczu finałowego Ligi Mistrzów w 2005 roku. Wówczas jego Liverpool zmierzył się z Milanem i sięgnął po Puchar Mistrzów po rzutach karnych.

To właśnie wtedy podczas konkursu jedenastek powstał legendarny "Dudek Dance", a jeszcze w regulaminowym czasie gry oraz dogrywki Dudek popisywał się wyśmienitymi paradami broniąc uderzenia m.in. słynnego Andrija Szewczenki.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Arkadiusz Milik wiele podróżuje zarówno sam jak i ze swoją partnerkąZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Tak żyje na co dzień i podróżuje Arkadiusz Milik, piłkarz re...