red
East News
Liga włoska. AC Milan wygrał z Chievo 2:1 i zanotował piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Bohaterem swojego zespołu został Krzysztof Piątek, którego bramka zapewniła arcyważne trzy oczka dla drużyny z Mediolanu. Polak strzelił 19 bramkę w sezonie!

AC Milan przystępował do meczu z Chievo z pozycji trzeciego miejsca w tabeli. Drużyna prowadzona przez Gennaro Gattuso w ostatnich tygodniach kapitalnie punktuje i do Werony przyjechała w jednym celu - wygrać piąty ligowy mecz z rzędu. Dla polskich kibiców to spotkanie oznaczało starcie Krzysztofa Piątka z Mariuszem Stępińskim, a na ławce rezerwowych mecz rozpoczął Paweł Jaroszyński.

Początek spotkania nie zwiastował łatwego meczu dla zespołu z Mediolanu, a gospodarze zaskakująco dobrze prezentowali się w defensywie. W 15. minucie Franck Kessie uderzył z dystansu, a futbolówka nieznacznie minęła światło bramki. Kwadrans później stadion w Weronie zamilkł. Lucas Biglia popisał się perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, a futbolówka zatrzymała się w okienku bramki Chievo. Gospodarze odpowiedzieli krótko przed przerwą - Përparim Hetemaj popisał się sprytnym uderzeniem głową i drużyny zeszły do szatni przy wyniku remisowym. Emocje udzieliły się Gattuso, który po tej sytuacji został odesłany na trybuny.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku gospodarzy, ale ich zapędy ostudził Krzysztof Piątek. Polak z bliska trafił do siatki, a asystował Samu Castillejo. W tym momencie Piątek zdobył swoją dziewiętnastą bramkę w sezonie i zrównał się w klasyfikacji strzelców z Cristiano Ronaldo i Fabio Quagliarellą. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Milan umocnił się na trzecim miejscu w tabeli.

Chievo Werona - AC Milan 1:2

P. Hetemaj 40' – Biglia 31', K. Piątek 57'

Chievo Verona: Sorrentino – Depaoli, Andreolli, Bani (88. Pucciarelli), Barba – Léris, Giaccherini, Dioussé (77. Kiyine), P. Hetemaj – Stępiński, Meggiorini (77. Djordjević).

AC Milan: G. Donnarumma – Conti (64. Calabria), Musacchio, A. Romagnoli, Laxalt – Biglia, Kessié, Paquetá (54. Çalhanoğlu) – Castillejo, K. Piątek, Suso (84. Borini).

Materiał oryginalny: Liga włoska. Krzysztof Piątek bohaterem! Milan odniósł piąte ligowe zwycięstwo z rzędu - Gol24