Liga włoska. Łukasz Skorupski obronił rzut karny i dobitkę! Polski bramkarz bohaterem meczu

Krzysztof Kowalski
Liga włoska. Łukasz Skorupski kolejny raz popisał się świetną interwencją w Serie A. W meczu Sampdoria - Bologna reprezentant Polski obronił rzut karny i dobitkę. Dzięki znakomitej postawie polskiego bramkarza goście zwyciężyli 2:1.

Łukasz Skorupski bohaterem meczu. Polak obronił karnego i dobitkę

Do 67. minuty przyjezdni prowadzili w Genui 1:0. Wtedy po faulu Jhona Lucumiego arbiter podyktował rzut karny dla Sampdorii. Przed Łukaszem Skorupskim stanął Abdelhamid Sabiri i nie pomylił się z jedenastu metrów. Trzy minuty później ten sam zawodnik mógł zdobyć z karnego kolejną bramkę. Tym razem Polak wyczuł intencje Marokańczyka i odbił piłkę, a po chwili wykazując się dużym refleksem zatrzymał także dobitkę.

Wcześniej, jeszcze przed przerwą, bramkarza Sampdorii płaskim uderzeniem zaskoczył Roberto Soriano.

ŁUKASZ SKORUPSKI BRONI RZUT KARNY:

O wygranej gości przesądziła akcja z 90. minuty spotkania. Po asyście Nikoli Moro przepięknego gola dla drużyny Skorupskiego strzelił Roberto Orsolini.

Bologna do tej pory zgromadziła 32 punkty i zajmuje siódmą lokatę. Do szóstego miejsca dającego grę w eliminacjach Ligi Konferencji traci siedem "oczek". Z kolei Sampdoria pozostała na przedostatnim miejscu z dorobkiem zaledwie 11 punktów i jest coraz bliżej spadku.

Sampdoria Genua - Bologna FC 1:2

Bramki: Abdelhamid Sabiri 68 (k) - Roberto Soriano 28, Riccardo Orsolini 90.

Żółte kartki: Bruno Amione, Filip Djuricić, Tomas Rincon - Jhon Lucumi.