Liga włoska. Mariusz Stępiński strzelił piątego gola. Jego Chievo Werona przegrało z Fiorentiną [WIDEO]

red
Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński Piotrhukalo
Liga włoska. Mariusz Stępiński zdobył piątą bramkę w sezonie. Mimo dwóch rzutów karnych i przewagi jednego zawodnika jego Chievo Werona przegrało jednak z Fiorentiną 3:4 (1:2).

Liga włoska. Szalony mecz między Chievo a Fiorentiną

Mariusz Stępiński trafił do bramki w 38. minucie. 23-letni napastnik uderzył celnie głową po dośrodkowaniu z prawej strony od Fabio Depaoli. Oprócz niego pełne 90 minut rozegrał jeszcze Paweł Jaroszyński - na lewym boku obrony.

To pierwszy gol Stępińskiego od 9 grudnia i spotkania z Parmą w ramach 15. kolejki.

Piąta bramka Mariusza Stępińskiego w Serie A

Stępiński jest trzecim najlepszym polskim strzelcem w Serie A. Więcej bramek zgromadzili od niego tylko Krzysztof Piątek (13 dla Genoi) oraz Arkadiusz Milik (11 dla Napoli). Oprócz nich do siatki trafiali jeszcze: Piotr Zieliński (3 razy dla Napoli), Karol Linetty (2 dla Sampdorii) i Dawid Kownacki (1 dla Sampdorii).

Sytuacja zespołu Stępińskiego jest dramatyczna. Chievo Werona zamyka tabelę z 8 punktami na koncie. Jedyne zwycięstwo odniosło pod koniec grudnia kiedy pokonało przedostatnie Frosinone 1:0. W następnej kolejce czeka je wyjazd do Empoli, które także broni się przed spadkiem (17. miejsce).

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia Stępińskiego łączono ze SPAL, w którym występuje stoper reprezentacji Polski, Thiago Cionek. Zainteresowanie przejawia nim też ponoć Parma, Genoa oraz... Fiorentina.

Chievo Werona - Fiorentina 3:4 (1:2)

Bramki: Stępiński 38', Pellissier 60' (k.), Djordjević 89' - Muriel 4', Benassi 27', Chiesa 79' 86'