Liga włoska. Mariusz Stępiński z bramką w meczu SPAL - Hellas Werona. Zagrało trzech Polaków

Jacek Czaplewski
Stępiński z bramką przeciw SPAL. Zagrało trzech Polaków
Stępiński z bramką przeciw SPAL. Zagrało trzech Polaków Piotr Hukalo
Liga włoska. Drugą bramkę w sezonie zdobył Mariusz Stępiński. Polak trafił w wyjazdowym meczu Hellas Werona ze SPAL. Jego zespół wygrał 2:0 i w tabeli jest już tuż za plecami Napoli - na drugim miejscu.

Jak padła bramka?
W 85 minucie Darko Lazović zdecydował się na indywidualną akcję na lewej stronie. Po wbiegnięciu w obręb szesnastki oddał strzał. Bramkarz Etrit Berisha odbił piłkę, ale wprost pod nogi Mariusza Stępińskiego, który dopełnił formalności.

To drugi występ Stępińskiego z rzędu z bramką na koncie. W połowie grudnia napastnik trafił również Torino. Mecz zakończył się wynikiem 3:3.

W dzisiejszym meczu wystąpiło trzech Polaków. Po stronie SPAL pełne 90 minut zaliczył Thiago Cionek. Stępiński grał dla Hellas od 73 minuty. W 90 minucie na boisku pojawił się także Paweł Dawidowicz. Na ławce SPAL pozostał Bartosz Salamon. Arkadiusz Reca znalazł się za to poza kadrą meczową.

SPAL - Hellas Werona 0:2 (0:1)
Bramki: Stępiński 85'
Żółte kartki: Strefezza - Zaccagni
Czerwona kartka: Tomović - w 38' minucie za faul

Rok 2020 będzie niezwykle intensywny w piłce nożnej - głównie za sprawą zbliżającego się turnieju Euro 2020. W tym samym czasie fani będą mogli oglądać również Copa America. Niezwykle emocjonująco zapowiada się też Ekstraklasa i ligi zagraniczne, a zwłaszcza Liga Mistrzów. Oto kalendarz najważniejszych wydarzeń 2020 roku w futbolu.

Co czeka kibiców w 2020 roku? Kalendarz najważniejszych wyda...