Liga włoska. Mariusz Stępiński zdobył bramkę w meczu Empoli - Chievo Werona. Szósty gol Polaka w Serie A [WIDEO]

JCZZaktualizowano
Mariusz Stępiński zdobył bramkę w meczu Empoli - Chievo Werona [WIDEO] Fot. Wojciech Szubartowski / Polska Press
Liga włoska. Mariusz Stępiński w formie strzeleckiej. Tydzień temu Polak trafił w meczu z Fiorentiną (3:4), a dzisiaj także przeciwko Empoli (2:2). To jego szósty gol w sezonie. Chievo Werona - mimo zdobycia punktu - nadal zamyka jednak tabelę Serie A z dorobkiem ledwie 11 punktów.

Liga włoska: Mariusz Stępiński strzelił po raz szósty

Mariusz Stępiński wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie pierwszej połowy. "Stempel", bo tak nazywają go koledzy z drużyny, wykorzystał otrzymany prezent w polu karnym. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył z prawej nogi obok interweniującego bramkarza. "Asystował" mu rywal - Matias Silvestre - od którego piłka odbiła się.

23-letni Stępiński jest trzecim najlepszym polskim strzelcem w Serie A. Po bramce zdobył też w meczach z Juventusem, Romą, Cagliari, Parmą oraz Fiorentiną. Na koncie posiada też jedną asystę.

Mimo bramki Stępińskiego Chievo znowu nie wygrało meczu. To trzecia porażka z rzędu a już dwunasta w sezonie. O jedną więcej ma jedynie Empoli, które zajmuje jednak miejsce tuż nad strefą spadkową. Chievo jest ostatnie ze stratą sześciu punktów do bezpiecznej lokaty.

Oprócz Stępińskiego (pełne 90 minut) w barwach Chievo wystąpił jeszcze Paweł Jaroszyński (83 minuty). Lewy obrońca miał okazję również zagrać tydzień temu przeciwko Fiorentinie (cały mecz) i wcześniej przez 25 minut z Juventusem.

Empoli - Chievo Werona 2:2 (1:2)

Bramki: Caputo 45+2, 52' - Giaccherini 31' Stępiński 45+1
Żółte kartki: Jaroszyński, Barba