Liga włoska. Mistrzowskie Napoli wygrało z Fiorentiną. Juventus Szczęsnego i Milika awansowało na pozycję wicelidera

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
Liga włoska. Pewne już mistrzowskiego tytułu Napoli pokonało u siebie pogromcę Lecha Poznań z Ligi Konferencji Europy, Fiorentinę. Mecz zakończył się skromną wygraną 1:0. Piotr Zieliński wszedł w drugiej części meczu. Całe zawody z ławki oglądał Bartosz Bereszyński. Juventus Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika pokonało z kolei Atalantę 2:0 i awansowało na pozycję wicelidera.

Mistrzowskie Napoli górą. Skromna wygrana nad Fiorentiną

Napoli, w którego barwach od początku drugiej połowy wystąpił Piotr Zieliński, mogło prowadzić od 48. minuty, ale wówczas rzutu karnego nie wykorzystał najlepszy strzelec trwającego sezonu Serie A Victor Osimhen. Nigeryjczyk zrehabilitował się w 74., tym razem nie myląc się z 11 metrów. Był to jego 23. gol w trwających rozgrywkach.

Rezerwowym gospodarzy, którzy w czwartek zapewnili sobie trzeci tytuł w historii, a pierwszy od 1990 roku, był Bartosz Bereszyński. W kadrze na ten mecz zabrakło bramkarza Huberta Idasiaka.

Juventus awansował na drugą lokatę tabeli Serie A

Napoli ma 83 punkty, a na drugie miejsce z dorobkiem 66 awansował Juventus, który pokonał na wyjeździe Atalantę Bergamo 2:0. Wojciech Szczęsny rozegrał cały mecz, Arkadiusz Milik został zmieniony w 65. minucie.

Turyńczycy wykorzystali sobotnią porażkę Lazio z AC Milan 0:2. Rzymianie z 64 punktami spadli na trzecią pozycję. Za nimi sklasyfikowane są ekipy Interu Mediolan - 63, AC Milan - 61 i Atalanty oraz AS Roma - po 58.

Fiorentina, która w czwartek rozegra pierwszy mecz półfinału Ligi Konferencji z FC Basel (rundę wcześniej wyeliminowała Lecha Poznań), ma 46 pkt i jest ósma. (PAP/oprac. własne)