Liga włoska. Pierwszy w sezonie gol Piotra Zielińskiego. Napoli wciąż bez zwycięstwa [WIDEO]

KK
Piotr Zieliński zapewnił punkt drużynie spod Wezuwiusza
Piotr Zieliński zapewnił punkt drużynie spod Wezuwiusza East News
Piotr Zieliński zdobył pierwszą bramkę w sezonie. Pomocnik reprezentacji Polski na listę strzelców wpisał się w wyjazdowym meczu Napoli z Udinese (1:1). Arkadiusz Milik nie zagrał ze względu na uraz mięśniowy, a Łukasz Teodorczyk całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Do przerwy Napoli przegrywało w Udine 0:1 po golu Kevina Lasagni. Punkt neapolitańczykom uratował Piotr Zieliński. Polak w 69. minucie precyzyjnie uderzył po długim rogu, a piłka wpadła do siatki. Kolejny raz w kadrze meczowej zabrakło Arkadiusza Milika. Polski napastnik w tym roku może już nie zagrać. Jak donoszą włoskie media Milik wciąż do końca nie wyleczył kontuzji mięśniowej. 25-latek ma obawiać się, że zbyt szybki powrót na boisko spowoduje odnowienie się urazu.

Bramka Piotra Zielińskiego:

Napoli nie wygrało w lidze od siedmiu spotkań i los Carlo Ancelottiego wydaje się przesądzony. Nie jest tajemnicą, że szef klubu Aurelio De Laurentiis już rozgląda się za następcą doświadczonego trenera.

Udinese Calcio - SSC Napoli 1:1 (1:0)

Bramki: Kevin Lasagna 32 - Piotr Zieliński 69

Udinese: Juan Musso - William Ekong, Sebastien De Maio, Bram Nuytinck - Jens Stryger Larsen, Rodrigo De Paul (84 Antonin Barak), Seko Fofana, Rolando Mandragora, Hidde Ter Avest (74 Ignacio Pussetto) - Kevin Lasagna (90 Rodrigo Becao), Stefano Okaka.

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Fabian Ruiz, Piotr Zieliński, Lorenzo Insigne (46 Fernando Llorente) - Dries Mertens, Hirving Lozano (62 Amin Younes).

Reprezentacja Polski podczas Euro 2020 zamieszka w Portmarnock Hotel & Golf Links pod Dublinem. Luksusowy hotel od centrum stolicy Irlandii dzieli 25 minut jazdy samochodem. Co ciekawe to dawny dom dynastii Jamesonów, producentów najbardziej znanej irlandzkiej whisky.

Baza reprezentacji Polski na Euro 2020. Tutaj zamieszka druż...