Liga włoska. Piotr Zieliński trafił z woleja. Napoli przegrało z Atalantą [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
East News
Liga włoska. Piotr Zieliński strzelił efektownego gola dla Napoli w wyjazdowym meczu z Atalantą. Trzy punkty zostały jednak w Lombardii. Atalanta w 23. kolejce Serie A pokonała drużynę Polaka 4:2.

Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Strzelecki festiwal rozpoczął w 52. minucie Duvan Zapata, który głową skierował piłkę do siatki. Goście szybko wyrównali. Piotr Zieliński otrzymał miękkie podanie od Matteo Politano i precyzyjnym strzałem z powietrza pokonał Pierluigiego Golliniego. Dla Polaka był to piąty gol w tym sezonie.

Po straconej bramce gospodarze zabrali się do wytężonej pracy. Na efekty nie musieli długo czekać. Na listę strzelców wpisali się Robin Gosens i Luis Muriel. W 76. minucie Napoli złapało kontakt po samobójczym trafieniu Gosensa. Nadzieję odebrał gościom Cristian Romero, który 79. minucie ustalił wynik meczu. Zieliński został zmieniony w 84. minucie przez Stanislava Lobotkę.

BRAMKA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO:

Dla Napoli była to już ósma porażka w sezonie. Azzuri zgromadzili do tej pory 40 punktów i plasują się na siódmej pozycji. Atalanta awansowała na czwarte miejsce.

Atalanta Bergamo - SSC Napoli 4:2 (0:0)

Bramki: Duvan Zapata 52, Robin Gosens 64, Luis Muriel 71, Cristian Romero 79 - Piotr Zieliński 57, Robin Gosens (sam.) 76

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Cristian Romero, Berat Djimsiti - Joakim Maehle (90 Bosko Sutalo), Marten De Roon, Remo Freuler (79 Mario Pasalić), Robin Gosens - Matteo Pessina (84 Jose Palomino) - Luis Muriel (84 Aleksiej Miranczuk), Duvan Zapata (90 Rusłan Malinowskyj)

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Nikola Maksimović (78 Kalidou Koulibaly), Mario Rui (78 Faouzi Ghoulam) - Fabian Ruiz, Tiemoue Bakayoko - Matteo Politano, Piotr Zieliński (84 Stanislav Lobotka), Eljif Elmas (53 Lorenzo Insigne) - Victor Osimhen

Żółte kartki: Djimsiti, Gosens (Atalanta) - Di Lorenzo (Napoli).

Reprezentacja Polski. Byli na Euro 2016 i Mundialu 2018, ale...