Liga włoska. Sześć goli w derbach Turynu. Linetty mógł strzelić Szczęsnemu, powrót Pogby

OPRAC.:
Krzysztof Kowalski
Piłkarze Juventusu w derbach Turynu pokonali u siebie Torino FC 4:2 w 24. kolejce Serie A. W bramce gospodarzy zagrał Wojciech Szczęsny, a w ekipie gości wystąpił Karol Linetty. Wydarzeniem był powrót po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Paula Pogby.

Mistrz świata z 2018 roku wszedł na boisko w 69. minucie, wówczas przy stanie 2:2. Poprzedni mecz Pogba rozegrał w kwietnia ubiegłego roku, jeszcze w barwach Manchesteru United. Obecny pomocnik Juventusu pauzował ponad dziesięć miesięcy, opuścił m.in. mundial w Katarze.

Bramki dla "Starej Damy" zdobyli Kolumbijczyk Juan Cuadrado, Brazylijczycy Danilo i Bremer oraz Francuz Adrien Rabiot, a dla gości - Francuz iworyjskiego pochodzenia Yann Karamoh i Paragwajczyk Arnaldo Antonio Sanabria. W 67. minucie bliski zaskoczenia Wojciecha Szczęsnego był Linetty. Po jego potężnym uderzeniu piłka obiła poprzeczkę bramki "Starej Damy".

Szczęsny w derbach świętował jubileusz - rozegrał swój 200. mecz w barwach Juve. Z powodu kontuzji wciąż pauzuje Arkadiusz Milik. Linetty został zmieniony w 74. minucie.

Juventus FC - Torino FC 4:2 (2:2)

Bramki: Juan Cuadrado 16, Danilo 45 Bremer 71, Adrien Rabiot 81 - Yann Karamoh 2, Antonio Sanabria 43,

Wcześniej we wtorek piłkarze Cremonese odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo we włoskiej ekstraklasie - pokonali u siebie znacznie wyżej notowaną Romę 2:1. To ich ulubiony rywal, w styczniu sensacyjnie wyeliminowali rzymian w ćwierćfinale Pucharu Italii. W drużynie z Rzymu do 63. minuty grał we wtorek Nicola Zalewski.

Bilans ligowy Cremonese, w którym w połowie stycznia dokonano zmiany trenera, wynosił przed tym meczem dziewięć remisów i 14 porażek. Po wtorkowym zwycięstwie Cremonese awansowało na przedostatnie miejsce (12 pkt), wyprzedzając Sampdorię Genua (11). Ma osiem punktów straty do bezpiecznej strefy. Roma jest piąta - 44. (PAP)