Liga włoska. Trzeci gol Szymona Żurkowskiego. Polak ustrzelił Lazio Rzym [WIDEO]

KK
screen Eleven Sports
Liga włoska. Trwa świetna passa Szymona Żurkowskiego. Pomocnik Empoli pokonał bramkarza Lazio, a jego zespół po kapitalnej wymianie ciosów zremisował w Rzymie 3:3. To już trzecie trafienie Polaka w tym sezonie Serie A.

Żurkowski na listę strzelców wpisał się w 8. minucie. Mocno uderzył przy słupku z bliskiej odległości, a bramkarz Thomas Strakosha nawet się nie ruszył.

BRAMKA SZYMONA ŻURKOWSKIEGO:

Empoli prowadziło w Rzymie 2:0 i 3:2, ale korzystnego wyniku nie dowiozło do końcowego gwizdka. Remis w trzeciej minucie doliczonego czasu uratował gospodarzom Sergej Milinković-Savić.

24-letni Żurkowski w Empoli przebywa tylko na wypożyczeniu z Fiorentiny. Od początku tego sezonu jest ważnym zawodnikiem w talii trenera Aurelio Andreazzoliego. Zanotował 17 występów, strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. Wcześniej trafiał w spotkaniach z Sassuolo oraz Genoą.

3:3 - Sergej Milinković-Savić 90

W 87. minucie Ciro Immobile nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Guglielmo Vicario).

LIGA WŁOSKA w GOL24

W rundzie jesiennej tego sezonu PKO Ekstraklasy mamy coraz więcej dowodów na użyteczność przepisu o młodzieżowcu. Pojawiło się bowiem kilku zawodników, którzy znacznie pomogli swojej drużynie, a w pierwszym składzie grają zupełnie poza faktem, że są młodzi.