Liga włoska. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny. Juventus pokonał Milan

Redakcja
Wojciech Szczęsny obronił jedenastkę Gonzalo Higuaina
Wojciech Szczęsny obronił jedenastkę Gonzalo Higuaina East News
Liga włoska. Wojciech Szczęsny jednym z bohaterów Juventusu. Polski bramkarz zatrzymał jedenastkę wykonywaną przez Gonzalo Higuaina. W hicie Serie A "Stara Dama" pokonała na wyjeździe AC Milan 2:0.

Na Szczęsnego dopiero co spadła fala krytyki za występ przeciwko Manchesterowi United w LM. Włoskie media wytykały Polakowi przede wszystkim błąd przy drugim golu, który dał wygraną "Czerwonym Diabłom". W niedzielę Szczęsny odkupił swoje winy. Polski bramkarz wykazał się w 41. minucie spotkania. Golkiper Juve obronił strzał z jedenastu metrów Gonzalo Higuaina, parując piłkę na słupek.

Wojciech Szczęsny broni rzut karny Gonzalo Higuaina

Juventus prowadził wówczas 1:0. Już w 8. minucie po dokładnym dośrodkowaniu Alexa Sandro piłkę do bramki Milanu wbił głową Mario Mandzukić. Ostatnie słowo także należało do "Starej Damy". Cristiano Ronaldo z bliskiej odległości dobił futbolówkę po strzale Joao Cancelo. Pojedynek z turyńczykami będzie śnił się po nocach Higuainowi. Nie dość, że nie wykorzystał rzutu karnego, to po faulu Argentyńczyka gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę.

AC Milan - Juventus Turyn 0:2 (0:1)

Bramki: Mario Mandzukić 8', Cristiano Ronaldo 81'

W 41. minucie Gonzalo Higuain (Milan) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Szczęsny obronił)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Ignazio Abate (75' Fabio Borini), Cristian Zapata, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Suso, Franck Kessie, Tiemoue Bakayoko, Hakan Calhanoglu (75' Diego Laxalt) - Samuel Castillejo (62' Patrick Cutrone), Gonzalo Higuain

Juventus: Wojciech Szczęsny - Joao Cancelo, Medhi Benatia, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Rodrigo Bentancur, Miralem Pjanić (74' Sami Khedira), Blaise Matuidi - Paulo Dybala, Mario Mandzukić, Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Bakayoko, Higuain, Borini (Milan) - Benatia (Juventus)

Czerwona kartka: Gonzalo Higuain (Milan) 84'