Liga włoska. Wojciech Szczęsny zawalił kolejną bramkę. Juventus przegrał z Napoli i jest niemal na dnie

Jacek Czaplewski
Liga włoska. Trudny czas dla Wojciecha Szczęsnego w Juventusie. Polak stoi za kolejną straconą bramką. Przez jego błąd nie udało się utrzymać prowadzenia z Napoli. Mecz zakończył się porażką Juventusu 1:2.

Szczęsny zawiódł w drugiej połowie. Po strzale Lorenzo Insigne, który w swoim stylu dokręcał z lewej flanki, polski bramkarz "wypluł" piłkę. Na jego nieszczęście z okazji momentalnie skorzystał Matteo Politano.

Piłkę po uderzeniu Insigne Szczęsny mógł odbić na róg, mógł też (i pewnie chciał) od razu złapać ją do rąk. Wyszło jednak najgorzej jak tylko się dało; przez niego Juventus traci okazję na zwycięstwo jak z Udinese.

Od 73 minuty po murawie biegał dziś Piotr Zieliński. To jego pierwszy występ po kontuzji odniesonej 22 sierpnia w spotkaniu z Venezią. W klubie opuścił mecz z Genoą, a w kadrze spotkania przeciw Albanii, San Marino oraz Anglii.

Juventus dobił się w tym meczu sam. Po rzucie rożnym fatalnie zachował się Moise Kean, z czego skorzystał Kalidou Koulibaly. Stoper celebrował gola z lustrzanką, robiąc zdjęcia... kibicom.

Po trzech kolejkach Juventus pozostaje bez wygranej. Ma ledwie punkt, podczas gdy Napoli siedem.

Napoli - Juventus 2:1 (0:1)
Bramki: Politano 57', Koulibaly 85' - Morata 10'
Żółte kartki: Elmas, Lozano - Locatelli

Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui (90' Malcuit) - Anguissa, Ruiz; Politano (72' Lozano), Elmas (46' Ounas), Insigne (73' Zieliński) - Osimhen (90' Petagna).

Juventus: Szczęsny - De Sciglio, Bonucci, Chiellini - Pellegrini (57' de Ligt) - McKennie (72' Ramsey), Locatelli, Rabiot - Kulusevski, Morata (82' Kean), Bernardeschi