Liga włoska. Żurkowski zaszalał w meczu Empoli - Genoa. Piękny gol i asysta [WIDEO]

Jacek Czaplewski
Liga włoska. Szymon Żurkowski przypomniał się po długim czasie. Pomocnik zdobył bramkę i zapisał asystę w zremisowanym przez Empoli ligowym meczu z Genoą (2:2).

Żurkowski najpierw asystował Federico Di Francesco, a potem dał zespołowi prowadzenie. Drugiego gola w sezonie strzelił z dystansu. Uderzył z lewej nogi, po koźle, przy prawym słupku.

Co najlepsze, Żurkowski na boisku pojawił się w 59 minucie, czyli chwilę przed doprowadzeniem do wyrównania. - Ależ to jest podsumowanie wejścia. Asysta, bramka i to wszystko w dziesięć minut. Zapracował sobie na miano MVP. Jego wejście odmieniło grę Empoli o 180 stopni - emocjonowali się komentatorzy Eleven Sports. Na ławce dzisiejszym popisom Żurkowskiego przyglądał się rezerwowy napastnik Genoi, Aleksander Buksa.

W zeszłej kolejce gol Żurkowskiego z 90 minuty pozwolił Empoli wygrać na wyjeździe z Sassuolo 2:1.

Póki co Żurkowski nie jest wymieniany w kontekście reprezentacji Polski. Selekcjoner Paulo Sousa nie wspomniał o nim w wywiadzie czy podczas konferencji. Bogiem a prawdą nie miał na razie ku temu powodów, bo 24-latek zaliczył tylko dwa pełne mecze w lidze.

Empoli - Genoa 2:2 (0:1)
Bramki: Di Franscesco 62', Żurkowski 71' - Criscito 13' (k.), Bianchi 89'
Żółte kartki: Rovella, Sturaro, Masiello, Vasquez

LIGA WŁOSKA w GOL24

Liga Europy. Do przerwy prowadzenie, po przerwie utrata czterech bramek. Legia Warszawa mimo niezłej gry w pierwszej połowie, a poźniej okazji na kolejnego gola przegrała z Napoli 1:4. Zobaczcie zdjęcia z trybun i boiska.

Zdjęcia z meczu Legia Warszawa - Napoli 1:4 [GALERIA]