Ligi zagraniczne. Cristiano Ronaldo z czterema trafieniami. Portugalczyk szaleje. W końcu się przełamał na dobre

Piotr Rzepecki
Ligi zagraniczne. Ten dzień Cristiano Ronaldo zapamięta na długo. Portugalczyk zanotował aż cztery trafienia w wygranym meczu Al Nassr z Al Wehda (4:0). CR7 zdobył wszystkie bramki w meczu, a co najważniejsze strzelił bramki numer 500, 501, 502 i 503 licząc tylko rozgrywki ligowe w swojej karierze.

Ronaldo w końcu się odnalazł w Arabii. Cztery bramki Portugalczyka

To było bardzo jednostronne spotkanie. Nieprzypadkowo zresztą Al Nassr Cristiano Ronaldo walczył o pozycję lidera ligi arabskiej, a ich dzisiejsi rywale Al Wehda znajduje się tuż nad kreską.

Strzelanie Ronaldo zaczął w 21. minucie kiedy wykończył podanie Abdulrahmana Ghareeba. Jego strzał lewą nogą w kierunku dalszego słupka smakował wyjątkowo, bo była to bramka numer 500 licząc tylko rozgrywki ligowe.

CR7 strzelał dotąd w Portugalii w barwach Sportingu Lizbona, w Anglii jako piłkarz Manchesteru United, w Hiszpanii jako piłkarz Realu Madryt i we Włoszech jako piłkarz Juventusu.

Ronaldo poprawił jeszcze przed przerwą, a kolejne trafienia dołożył w minutach 51. i 61. Przed meczem miał ledwie jedno trafienie na koncie, obecnie błyskawicznie awansował w klasyfikacji strzelców i goni m.in. swojego kolegę z drużyny Brazylijczyka Andersona Taliscę, który strzelił 13 bramek.

Al Nassr jest liderem ligi arabskiej z 37 punktami. Tyle samo oczek, ale gorszy bilans bramek ma drużyna Grzegorza Krychowiaka Al Shabab, która dziś wygrała swój mecz z Al Batin. "Krycha" grał do 84. minuty.