Ligue 1: Hat-trick Zlatana, Nice lepsze od Rennes, punkty Lille

Tomasz Bilewicz
Dzięki trzem trafieniom Zlatana Ibrahimovicia Paris Saint-Germain gładko pokonało na wyjeździe Valenciennes. W pozostałych wtorkowych meczach 17. kolejki Ligue 1 Nice, grające przez część spotkania z przewagą dwóch zawodników, ograło Rennes, a Lille okazało się lepsze od Toulouse.

Na Stade du Hainaut bramki strzelała tylko jedna drużyna. Podopieczni Carlo Ancelottiego dzięki piętnastemu trafieniu Zlatana Ibrahimovicia prowadzili do przerwy z rywalami z Nord-Pas-de-Calais 1:0. W drugiej połowie Szwed dołożył jeszcze dwie bramki (pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców - 17 goli), do siatki VA trafił także Ezequiel Lavezzi i paryżanie po raz drugi z rzędu wygrali w lidze 4:0 (poprzednio z Evian). Dla PSG było to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarze Daniela Sancheza przegrali po raz piąty.

Tylko jeden gol padł na Stade du Ray, gdzie Nice mierzyło się z Rennes. Kluczowe dla losów spotkania były kare indywidualne dla zawodników gości. W 53. minucie po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał obrońca Rennes Jean-Armel Kana-Biyik, a kilkanaście minut później za faul w polu karnym na Ericu Bautheacu czerwoną kartką ukarany został Yassine Jebbour. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Dario Cvitanich. Dla sprowadzonego przed sezonem Argentyńczyka był to już ósmy gol tym w sezonie. Podopieczni Claude'a Puela wygrali szóste spotkanie w bieżących rozgrywkach. Rennes przegrało po raz siódmy.

We wtorkowy wieczór na Stade Grand Lille Metropole mistrz Francji sprzed dwóch sezonów podejmował dziewiąte w tabeli Toulouse. Podopieczni Rudiego Garcii pokonali Les Violets dzięki golom Marko Basy i Dimitri Payeta w drugiej połowie meczu. Dla Les Dogues była to szósta wygrana, dla Tuluzy szósta przegrana w obecnej edycji Ligue 1.