Limanovia Limanowa

1

Lechia Gdańsk

0

• Koniec spotkania! Sensacja stała się faktem! Limanovia pokonała Lechię 1:0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski!

• Ostatnia zmiana w meczu: schodzi Pietrzak, wchodzi Piotr Chlipała.

• Upomniany kartką Gadzina.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Limanovii i Deleu był o włos od umieszczenia piłki w siatce!

• Żółta kartka dla Prokopa za zagranie ręką.

• Opuszcza murawę Dawidowski. W jego miejsce Deleu.

• Lechia rzuca prawie wszystkie siły do ataku. Będzie rzut rożny.

• Zupełnie bez pomysłu grają na trudnym boisku w Limanowej zawodnicy Lechii. Wygląda na to, że murawa całkowicie zaskoczyła podopiecznych Kafarskiego...

• Zostało 10 minut. Czy Lechia jest w stanie uniknąć kompromitacji i doprowadzić do remisu?

• Gadzina w miejsce Kiwackiego.

• Pomylił się Machaj, który był na dobrej pozycji. Strzał byłego pomocnika Chrobrego Głogów jednak niecelny.

• Gra toczy się w środku pola. Gospodarzom nie spieszy się, ale nie zamierzają także ograniczać się tylko do defensywy. Rajd Waksumndziego na lewej flance przerwany przez Bąka.

• Bardzo niedokładne uderzenie doświadczonego Prokopa z rzutu wolnego.

• Puszczają nerwy zawodnikom Lechii. Kartonik dla Dawidowskiego.

• Po małej nawałnicy gospodarze otrząsnęli się z przewagi ekstraklasowicza i zaczynają dłużej utrzymywać się przy piłce.

• Waksumundzki faulowany przez Surmę i kapitan Lechii otrzymuje żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy: plac gry upuszcza wyróżniający się Basta, w jego miejsce Maciej Ślazyk.

• Cóż za strzał Jakuba Wańczyka i jeszcze lepsza interwencja bramkarza Lechii! Ależ mamy widowisko w Limanowej.

• W odpowiedzi kontra Limanovii na lewej stronie, Pietrzak znakomicie zagrał do Waksumndziego i na refleks obronił Pawłowski!

• Wreszcie składna akcja Lechii. Kąśliwy strzał Pietrowskiego przechodzi tuż obok bramki strzeżonej przez Pyskatego!

• Mamy przerwę w grze. Na boisku leży kontuzjowany jeden z zawodników gospodarzy.

• Kolejna szansa przed Kiwackim, którego w ostatniej chwili powstrzymał jeden ze stoperów.

• Uderzenie z dystansu Kiwackiego spokojnie broni Pawłowski.

• Szybka kontra Limanovii, goście ratują się wybiciem w trybuny.

• Dużo walki w środku pola, nerwowo grają gdańszczanie. W krótkim odstępie czasu faulowali Dawidowski i Machaj.

• Po sporym zamieszaniu w polu karnym miejscowych, wybija futbolówkę Pyskaty.

• Lechiści powoli osiągają przewagę. Zaczynają coraz dłużej utrzymywać się przy piłce. Po zagraniu Dawidowskiego będzie rzut rożny.

• Kibice gospodarzy bawią się w najlepsze. Nieustanny doping fanów Limanovii.

• Niecelne dośrodkowanie Kiwackiego. Od bramki grę wznowi młody bramkarz Lechii.

• Uderzenie Surmy przechodzi nieznacznie obok słupka!

• Niemal od razu rzut rożny dla Limanovii wykonywany przez Skibę. Wybili obrońcy Lechii, z kontrą wyszedł Tadić.

• ... a także Mateusz Machaj zastępuje Popielarza.

• Dwie zmiany w Lechii po przerwie: Fred Benson w miejsce Poźniaka...

• Początek drugiej części.

• Koniec pierwszej połowy. Limanovia sensacyjne prowadzi z Lechią 1:0.

• Limanovia dalej gra swoje, tzn. długą piłkę do przodu i szybkie kontry.

• Przedarł się na lewej stronie Pietrzak i uderzenie w długi róg o centymetry minęło bramkę!

• Lechia stwarza zagrożenie głównie po stałych fragmentach.

• Limanovia gra strasznie siłowo. Boisko jest małe i namoknięte. Gospodarze czują się jak ryba w wodzie i prowadzą grę.

• Przedarł się Tadić, ale zgubił piłkę. Na razie Lechia nie może pokazać swojej wyższości nad trzecioligowcem.

• Faulował Waksmundzki. Etatowy wykonawca stałych fragmentów - Poźniak dorzucił ostro piłkę i znakomicie wybił ją Pyskaty.

• Do piłki dorzuconej z kornera najwyżej wyskoczył golkiper Lechii. Goście rozpoczynają atak. Czy zdołają otrząsnąć się przed przerwą?

• Ależ sytuacja! Potężne uderzenie Pietrzaka sprzed pola karnego i Pawłowski wygarnął ją z samego okienka!

• Faulowany Poźniak, po raz kolejny dośrodkowanie wybijają obrońcy Limanovii.

• Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Limanovii, piłka ewidentnie trafiła w rękę Adriana Bastę. Gwizdek sędziego milczy.

• Poważne zagrożenie pod bramką Pyskatego, piłka po uderzeniu wybita przez doświadczonego golkipera!

• Ewidentny faul Basty na Tadiciu i pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Zupełnie niesłyszana grupka kibiców Lechii.

• Długie zagranie do Tadicia, wypuszczony Andriuskevicius wyjechał z piłką za linię.

• Gospodarze nie zamierzają okopać się na swojej połowie, tylko nadal atakują. Coraz głośniejszy doping limanowskich fanów.

• Piękne uderzenie z 18 metrów. Bez szans był Wojciech Pawłowski.

• GOOOOLLLL!!!! 1:0!!! Paweł Kępa uderzył z woleja w prawy dolny róg!! Sensacja w Limanowej!!

• Vytautas Andriuskevicius jak na razie nie do przejścia na lewej obronie. Wyróżniająca się postać tego spotkania.

• Dośrodkowanie w pole karne Poźniaka, wybili obrońcy gospodarzy i bardzo blisko sytuacji sam na sam był Jacek Pietrzak.

• Jakub Popielarz odzyskał piłkę, całą sytuację przerwał jak na razie bezbłędny Basta.

• Kibice Limanovii śpiewają "Gramy do końca"... a mamy dopiero 13. minutę meczu.

• Rozpędza się Basta, po chwili wycofuje jednak do ustawionego z tyłu kolegi.

• Zdaniem sędziego Artur Skiba nie był faulowany, indywidualna akcja Dawidowskiego, zagranie do Marcina Pietrowskiego, który uderzył w boczną siatkę!

• 37-letni Pyskaty przed dwoma laty sam zgłosił chęci do grania w Limanovii i od tego momentu jest pewnym ogniwem w zespole trzecioligowca.

• Josip Tadić nie doszedł do długiego podania za linię obrony. Od bramki rozpocznie Krzysztof Pyskaty.

• Strzał Pawła Kępy tuż obok słupka bramki gdańszczan!

• Dawidowski faulowany przez Prokopa. Kamil Poźniak dośrodkował wprost na głowę Krzysztofa Bąka... uderzenie tuż nad poprzeczką!

• Dośrodkowanie Dawida Basty w pole karne Lechii, piłkę przejął Łukasz Surma. Goście próbowali wyjść z kontrą, ale zabrakło dokładności.

• Próbują grać z pierwszej piłki zawodnicy Limanovii, we wszystko wmieszał się Sergejs Kożans.

• Dośrodkowanie Tomasza Dawidowskiego w pole karne trafiło wprost pod noki Artura Prokopa, który wyczyścił tą wrzutę.

• "Wygramy, wygramy, wygramy, Lechię pokonamy" śpiewają kibice w Limanowej.

• Rozpoczynają zawodnicy Lechii, którzy dzisiaj zagrają w czarnych strojach.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę przy ogłuszającym dźwięku rozmaitych trąbek.

• Około 20 fanów Lechii dopinguje gdański klub za płotem.

• W Limanowej około 1500 zgromadzonych na trybunach, w oczekiwaniu na ciekawe widowisko.

• Kibice gospodarzy utworzyli już mały młyn, w którym zgromadziło się około 30 osób. Wywiesili dwie flagi i kilka razy krzyknęli.

• Jesteśmy trochę zaskoczeni jak małe i nierówne jest boisko w Limanowej. Z pewnością będzie to atut drużyny gospodarzy, bo na takiej murawie łatwiej bronić niż atakować.

• Ławka Limanovii: Sotnicki, Chlipała, Florek, Miśkowiec, Ruchałowski, Ślazyk, Podstolak.

• Ławka Lechii: Małkowski, Deleu, Janicki, Machaj, Wiśniewski, Łuczak, Benson.

• Znamy już składy obu zespołów, a za chwilę podamy kto zasiadł na ławce rezerwowych.

• Witamy z Limanowej, gdzie miejscowy zespół zagra z ekstraklasową Lechią. Kropi niestety deszcz.