Limanovia nie dała się wiceliderowi. Sokół wreszcie drugi!

Remigiusz Szurek
Piłkarze z Limanowej urwali punkt faworytowi z Niecieczy
Piłkarze z Limanowej urwali punkt faworytowi z Niecieczy MKS Limanovia
Piłkarze MKS Limanovii rywalizujący na co dzień w rozgrywkach czwartej ligi małopolskiej urwali punkty faworytowi na jego terenie remisując w Niecieczy z tamtejszą Bruk-Bet II Termalicą 2:2. Sokół Słopnice wykorzystał potknięcie BKS Bochnia i wskoczył na drugie – premiowane awansem - miejsce w piątej lidze.

Czwartoligowiec z Limanowej prowadzony przez trenera Pawła Zegarka postawił się drugiej w tabeli ekipie z powiatu tarnowskiego i wywiózł cenny punkt. Miejscowi wyszli na prowadzenie w 31. minucie rywalizacji, goście odpowiedzieli im bramką w 56. minucie (trafienie Kurka). Osiem minut później znów prowadzili gospodarze, ale waleczna drużyna Limanovii zdołała postawić kropkę nad na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry – gola zanotował Bondarenka dobijając uderzenie Kurczaba.

- Patrzymy w górę tabeli. Musimy zdobyć jak najwięcej punktów, by nie musieć oglądać się na różne rozstrzygnięcia – powtarza trener Zegarek mając na myśli to, że jeszcze nie wiadomo do końca ile zespołów ostatecznie opuści czwartą ligę (obecnie wiadomo, że trzy).

Limanovia ma w dorobku 33 „oczka”, o osiem więcej niż pierwszy z zespołów grupy spadkowej – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (tylko wiosną odniosła już sześć zwycięstw na osiem w całym sezonie).

Program 27. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Sobota. Unia Oświęcim - Glinik Gorlice, 17; LKS Jawiszowice - Dalin Myślenice, 17; Okocimski KS Brzesko - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 11; Wiślanie Jaśkowice - Poprad Muszyna, 13.30; Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Lubań Maniowy, 14.30; Orzeł Ryczów - Wierchy Rabka Zdrój, 11; Radziszowianka Radiszów - Beskid Andrychów, 18.

Niedziela. Limanovia Limanowa - Wolania Wola Rzędzińska, 11; Barciczanka Barcice - Słomniczanka Słomniki (goście wycofali się z rozgrywek po rundzie jesiennej).

Emocje w piątej lidze

Piłkarze Sokoła Słopnice idą jak burza. Podopieczni trenera Dawida Sudera w miniony weekend wygrali swój szesnasty mecz w bieżącym sezonie piątej ligi w grupie małopolskiej wschodniej i zajmują drugie miejsce w ligowym zestawieniu. Słopniczanie przez długi czas trzecia siła rozgrywek otrzymali nagrodę za swoją wytrwałość i regularność. W minionej serii gier Sokół rozbił u siebie Tarnovię Tarnów 4:1. Punkty straciły dwie czołowe ekipy: lider Watra Białka Tatrzańska nieoczekiwanie przegrał u siebie z GKS Drwinia 2:3 notując swoją dopiero drugą porażkę w trwającej kampanii, zaś będąca przez długi czas wiceliderem BKS Bochnia uległa w Zakliczynie Dunajcowi 1:2.

- Interesuje nas awans i na tym się koncentrujemy. Kolejne punkty cieszą, ale liczy się dla nas każdy najbliższy mecz – powiedział nam trener Dawid Suder.

Pierwsza Watra ma obecnie 56 pkt. Drugi Sokół zgromadził 51 „oczek”. Trzeci jest Kolejarz Stróże, zaś czwarta BKS (po 47 pkt). W najbliższej kolejce Sokół będzie gościł właśnie w Bochni. W przypadku zwycięstwa odskoczy bezpośredniemu rywalowi w walce o awans.

Program 24. kolejki rozgrywek piątej ligi w grupie małopolskiej wschodniej:

Sobota. Tarnovia Tarnów - Kolejarz Stróże, 18; Orkan Szczyrzyc - GLKS Gromnik, 16; Zalesianka Zalesie - Watra Białka Tatrzańska, 16; Metal Tarnów - Korona Niedzieliska, 17.30; Radłovia Radłów - Dunajec Zakliczyn, 17; Bocheński KS (BKS Bochnia) - Sokół Słopnice, 15.

Niedziela. GKS Drwinia - Dunajec Nowy Sącz, 16; Jarmuta Szczawnica - Tuchovia Tuchów (miejscowi wycofali się z rozgrywek).

Boks. Rafał Dudek zapowiada walkę: będzie ciekawie, rywal jest ode mnie dużo większy