Limanovia z punktową serią. Sokół Słopnice gromi, awans tuż tuż! Trener Suder tonuje nastroje

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sokoła Słopnice mają w tym sezonie szansę na awans z piątej ligi małopolskiej wschodniej fot. Karolina Nowak; KS Sokół Słopnice Facebook
Piłkarze MKS Limanovii rywalizujący na co dzień na boiskach czwartej ligi małopolskiej notują już całkiem udaną serię. Podopieczni trenera Pawła Zegarka w miniony weekend nie dali się Popradowi w Muszynie i zremisowali 2:2. Dla zespołu z Limanowej był to już czwarty mecz z rzędu bez porażki. Jak po swoje ku awansowi z piątej ligi zmierza Sokół Słopnice.

Limanowianie w starciu z szóstym przed tym starciem Popradem nie byli stawiani w roli faworytów. Gracze MKS już nie raz pokazali jednak, że grać w piłkę potrafią a nowa czwarta liga to nie są dla nich za wysokie progi. Goście prowadzili 1:0 po golu Kurczaba w 41. minucie rywalizacji. Miejscowi wyrównali w 64. minucie po trafieniu z rzutu karnego Dyląga. W 76. minucie znów prowadziła Limanovia (gol Pławeckiego), ale ostatnie słowo należało do muszynian, którzy na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu rywalizacji doprowadzili do wyrównania za sprawą Mrówki.

- Straciliśmy bramkę w końcówce. Niby nie przegrywamy, ale musimy zacząć wygrywać. Dół tabeli punktuje, każdy walczy o utrzymanie, ma swoje cele. Przed nami sześć meczów, w których można zdobyć 18 pkt. Teraz czeka nas ciężki mecz z Lubaniem, będzie ciekawie – zapowiada trener Zegarek. W zespole brak absencji, po pauzie za kartki do gry wróci Uchacz.

Na sześć kolejek przed zakończeniem rywalizacji w czwartej lidze Limanovia plasuje się na 13. pozycji w ligowym zestawieniu mając w swoim dorobku 35 pkt. o siedem więcej niż z pierwsza z drużyn zagrożonych bezpośrednim spadkiem – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. W najbliższej serii gier limanowianie podejmą u siebie wspomniany Lubań Maniowy, który jest piąty, a ostatnio ograł lidera, Wiślan Jaśkowice 1:0.

Program 29. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Sobota. Unia Oświęcim - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 11; LKS Jawiszowice - Wolania Wola Rzędzińska, 17; Oocimski KS Brzesko - Poprad Muszyna, 11; Wiślanie Jaśkowice - Beskid Andrychów, 11; Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Wierchy Rabka Zdrój, 18; Orzeł Ryczów- Barciczanka Barcice, 11.

Niedziela. Dalin Myślenice - Glinik Gorlice, 12; Limanovia Limanowa - Lubań Maniowy, 16; Radziszowianka Radziszów - Słomniczanka Słomniki (goście wycofali się z rozgrywek po rundzie jesiennej).

Sokół coraz bliżej!

Podopieczni trenera Dawida Sudera ostatnio rozbili na własnym stadionie Radłovię Radłów 4:1 po golach Matrasa (klasyczny hat-trick) i Pacha. Co ciekawe to goście od 29 minuty prowadzili po bramce Schaba. Do końca sezonu na tym szczeblu rozgrywek pozostało pięć kolejek. Sokół jest drugi, a to pozycja dająca bezpośredni awans do wyższej ligi.

- Mamy niby blisko, ale i daleko. Do rozegrania są cztery mecze (piąty z Jarmutą Szczawnica, która wycofała się z ligi zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść Sokoła). Jest kilka drużyn, które muszą odrobić zaległości, każdy gra z każdym, my z Metalem (sobota, godz. 17.30 w Tarnowie), który dobrze punktuje na wiosnę, będzie też starcie z GKS Drwinia i podwójne derby, a te rządzą się swoimi prawami – zauważa w rozmowie z naszą gazetą trener Suder.

Jak dodaje, w starciu z Radłovią tych bramek dla Sokoła mogło paść więcej.

- Dobrze zareagowaliśmy, cztery gole to najniższy wymiar kary dla przeciwnika – kończy.