Liverpool FC

1

Sevilla FC

3

• Jonas Eriksson patrzy na zegarek i kończy mecz! Sevilla wygrywa drugi raz z rzędu, a trzeci w historii, Ligę Europy po fantastycznej grze z Liverpoolem w drugiej połowie!!!

• Spóźniony wślizg Nathaniela Clyne'a w nogi VItolo. Żółta kartka na koncie Anglika.

• Sebastian Cristoforo wchodzi na ostatnie sekundy w miejsce Evera Benagi.

• Kontra Sevilli - Vitolo strzela zza pola karnego na wiwat.

• Jedna z ostatnich akcji Liverpoolu przynosi rzut rożny. Nieudane dośrodkowanie Jamesa Milnera i akcja spaliła na panewce.

• Jeszcze co najmniej cztery minuty potrwa druga połowa finału Ligi Europy

• Vicente Iborra zastępuje zmęczonego Kevina Gameiro. Francuz otrzymuje gromkie brawa za swój występ.

• Daniel Sturridge wyszedłby sam na sam z bramkarzem, gdyby nie zbagatelizował pojedynku biegowego z Sergio Escudero. Coraz smutniejsze twarze kibiców drużyny z miasta Beatlesów...

• Coke Andujar mógł pogrążyć "The Reds" Mariano zagrał ciut za mocno w pole karne do Kevina Gameiro, który zagrał na 18. metr do kapitana Sevilli. Ten uderzył obok bramki w bezpiecznej odległości.

• Grzegorz Krychowiak faulowany przez Divocka Origiego w środku pola. Jeszcze co najmniej sześć minut dzieli polskiego pomocnika do zdobycia drugiego Pucharu Ligi Europy!

• Żółta kartka dla Mariano za grę na czas. Zbyt długo wyrzucał piłkę z autu.

• Jürgen Klopp wystawia kolejną armatę. Wprowadza Christiana Benteke za Kolo Toure.

• Mariano po profesorsku odebrał piłkę Divockowi Origiemu przed własną "szesnastką". Za tę interwencję został nagrodzony gromkimi brawami

• David Soria niepewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Nathaniela Clyne'a. Na jego szczęście "zdjął" jednak piłkę sprzed nosa Daniela Sturridge'a. Po chwili "The Reds" zyskał rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Jeszcze Adil Rami został upomniany "żółtkiem".

• Timothee Kolodziejczak wchodzi za Adila Ramiego.

• Emre Can wrzuca piłkę w pole karne Sevilli. Tam Divock Origi przegrywa pojedynek z Adilem Ramim, który doznał urazu mięśniowego i "kołowrotkiem" zasygnalizował konieczność zmiany. .

• Drugi gol Coke Andujara

• Joe Allen zastępuje Adama Lallanę.

• Żółta kartka dla Divocka Origiego za faul na Adilu Ramim w walce o górną piłkę.

• Pogubiła się defensywa Liverpoolu w drugiej połowie! Po bilardzie w polu karnym piłka trafiła do stojącego przy prawym narożniku pola bramkowego Coke, który strzałem po dalszym słupku podwyższa prowadzenia i zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu!

• GOL, COKE ANDUJAR!!!

• Zmiana w ekipie Liverpoolu. Za bezbarwnego Roberto Firmino wchodzi Divock Origi. Kolo Toure jest na murawie.

• Kolo Toure nie podnosi się z murawy. Iworyjczyk nie podnosi się z murawy i zanosi się na wymuszoną zmianę.

• Akcja meczu Vitolo i finalizacja Coke na najwyższym poziomie

• Ależ fenomenalna akcja Sevilli! Vitolo przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zagrał na linię 16. metra do Coke, który natychmiastowym uderzeniem po dalszym słupku pokonuje Simona Mignoleta!

• SEVILLA NA PROWADZENIU! COKE ANDUJAR!!!

• Nie słabnie atak Sevilli! Mariano wrzuca piłkę na 5. metr do Stevena N'Zonziego. Ten został umiejętnie przyblokowany przez Dejana Lovrena, więc Simon Mignolet chwyta futbolówkę.

• Steven N'Zonzi zgrywa piłkę za siebie idealnie na woleja Kevina Gameiro! Jego strzał z kilkunastu metrów broni instynktownie Simon Mignolet! "Tylko" rzut rożny!

• Sergio Escudero zablokowany przez kulejącego Nathaniela Clyne'a. Aut dla Sevilli na wysokości "szesnastki" Liverpoolu.

• Sędzia puścił grę, ale kary nie odpuścił - faul taktyczny Evera Banegi została utrzymana do momentu przerwania akcji Liverpoolu.

• Solowa akcja Vitolo przez prawie połowę boiska. Zagrał na lewa stronę do Sergio Escudero, ale to zagranie odczytał wracający Adam Lallana, Ten chciał ruszyć z kontrą, ale został powalony przez hiszpańskiego pomocnika. Żółta kartka.

• Ostre starcie Kevina Gameiro z Emre Canem w środku pola. Sędzia mógł pokusić się o pokazanie Francuzowi żółtej kartki. Wstrzymał się.

• Kolo Toure wyszedł z piłką w okolice koła środkowego i "szukał" prostopadłym podaniem Adama Lallanę. Iworyjczyk zagrał zbyt niedokładnie.

• Nieudana akcja Adama Lallany prawą stroną - ostatecznie grę od bramki wznawia David Soria.

• Gol Kevina Gameiro w polskiej wersji językowej

• Kolo Toure ratuje Liverpool przed utratą bramki! Sam na sam z Simonem Mignoletem wyszedł Kevin Gameiro, ale strzał Francuza w ostatniej chwili zablokował wślizgiem właśnie Kolo Toure!

• Od razu dośrodkowanie w pole karne przecina Dejan Lovren, ale "goście" zaatakowali prawą stroną. Indywidualną akcję popisał się Mariano, który po ograniu z "siatką" Alberto Moreno wpadł z piłką w pole karne, po czym zagrał na wprost bramki do Kevina Gameiro. Ten dostawił odpowiednio stopę!

• ALEŻ START SEVILLI! KEVIN GAMEIRO!!!

• Sevilla zaczyna ze śodka!

• Przy aplauzie kibiców na murawie pojawiają się piłkarze Liverpoolu. Po chwili dołącza do nich Sevilla. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany.

• Powracamy na St. Jakob-Park w Bazylei na drugie trzy kwadranse (a może dłużej?) finałowego meczu Ligi Europy między Liverpoolem a Sevillą. Do przerwy prowadzi ekipa Jürgena Kloppa po golu Daniela Sturridge'a.

• Jonas Eriksson kończy pierwszą połowę finału Ligi Europy! Liverpool prowadzi na St. Jakob-Park w Bazylei z Sevillą po pięknej bramce Daniela Sturridge'a!

• Główkowy bilard w "szesnastce" Liverpoolu wyjaśniona przez Emre Cana posłaniem piłki na rzut rożny. Po wrzutce z narożnika defensywa Liverpoolu góruje.

• Coke przejmuje piłkę na prawym skrzydle. Ta mu odskoczyła za bardzo do boku. Opanował ją dopiero za linią boczną, co nie uszło uwadze liniowego.

• Druga/trzecia dyskusyjna sytuacja w polu karnym Sevilli. Piłka trafia w rękę Adila Ramiego, ale sędzia nie widział znamion do podyktowania rzutu karnego.

• Tak strzela Daniel Sturridge!

• Jonas Erikson nie uznaje gola Dejana Lovrena! Chorwat uderzył głową z ok. 10 metrów tuż przy lewym słupku, ale musnął ją Daniel Sturridge. Ten był na spalonym!

• Kolejny rajd Nathianel Clyne'a prawą flanką. Dośrodkował przed pole karne w stylu Łukasza Piszczka do Roberto Firmino, którego strzał został zablokowany.

• Liverpool idzie za ciosem, lecz atak nie przyniósł powodzenia.

• Grzegorz Krychowiak nie zdążył do Roberto Firmino, który zagrał przed pole karne do Philippe'a Coutinho. Ten zobaczył w ok. lewego narożnika pola karnego Daniela Sturridge'a, który uderzeniem fałszem po dalszym słupku pokonuje Davida Sorię!

• GOL DLA LIVERPOOLU! DANIEL STURRIDGE!!!

• Dzieje się w Bazylei! Dośrodkowanie Nathaniela Cly'ne'a zablokowane przez Sergio Escudero. Korner dla "The Reds". Bez zagrożenia.

• Po zgraniu Kevin Gameiro strzela z przewrotki obok lewego słupka bramki Simona Mignoleta! Brakowało ok. pół metra, by padł piękny gol dla Sevilli!

• Kolo Toure blokuje strzał Kevina Gameiro z pola karnego. Rzut rożny dla zespołu Unaia Emery'ego.

• Żółta kartka dla Dejana Lovrena za faul Vitolo.

• Pierwszy raz od kilku minut ciężar gry przeniósł się w okolice drugiej "szesnastki". Sevilla zyskała tylko rzut rożny. Liverpool wyprowadził kontrę, którą przerwał Adil Rami.

• Philippe Coutinho dostaje piłkę w polu karnym. Uderzeniem z woleja... ściął powietrze.

• Sergio Escudero poza boiskiem. W jednym ze starć doznał urazu i konieczna jest pomoc medyczna. Uraz nie wygląda na poważny, więc szybko powinien wrócić do gry.

• Najlepsza okazja bramkowa należała do Daniela Sturridge'a

• Adam Lallana popędził nieatakowany przez 20 metrów, po czym zagrał prostopadle do Daniela Sturridge'a. Anglik chciał uderzyć z prawego narożnika pola bramkowego obok Davida Sorii, ale ten zablokował strzał ciałem.

• Grzegorz Krychowiak przechwycił piłkę na 25. metrze od własnej bramki. Doskoczyło do niego dwóch rywali, ale przytomnie dał się sfaulować Jamesowi Milnerowi.

• Alberto Moreno przedarł się lewa stroną, ogrywając trzech rywali na małej przestrzeni. Jego dośrodkowanie w pole karne okazało się zbyt anemiczne.

• Steven N'Zonzi zagrał za plecy do Vitolo. Atak "gości" spalił na panewce. Liverpool chciał wyjść z szybką kontrą, ale zagranie na prawe skrzydło do Nathaniela było bardzo niedokładne.

• Przy drugim wyrzucie Dejan Lovren nie patyczkując posła piłkę w stronę linii środkowej. Ta jak bumerang wraca w okolice pola karnego Liverpoolu. Póki co obrona radzi sobie z atakami Sevilli.

• Liverpool coraz bardziej dochodzi do głosu. Strzał Emre Cana pozostawił wiele do życzenia. David Soria wznawia grę od bramki.

• Sergio Escudero powstrzymany na lewej stronie przez Nathaniela Clyne'a. Aut dla Sevilli na wysokości pola karnego "The Reds".

• Jürgen Klopp i Roberto Firmino protestują - ich zdaniem Daniel Carrico zagrał piłkę ręką po akcji Brazylijczyka. Gwizdek sędziego milczy.

• Nathaniel Clyne popędził prawą stroną i niemal z linii końcowej dośrodkował na dalszy słupek! Daniel Sturridge skontrował strzał głową, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił przewrotką Daniel Carrico!

• Za głębokie dośrodkowanie Sergio Escuredo z rzutu wolnego. Hiszpan zagrał na dalszy słupek, gdzie Simon Mingolet chwyta piłkę.

• Vitolo urwał się Adamowi Lallanie i popędził środkiem pola. Z asekuracją skutecznie popędził Nathaniel Clyne. Po chwili Sergiio Escudero został uderzony w udo przez Emre Cana.

• Nieudany atak Sevilli prawą stroną. Piłka znalazła się w posiadaniu Simona Mignoleta, który posyła ją na 30. metr od jego vis a vis. Zdaniem sędziego przesadził w walce jeden z zawodników Liverpoolu i rzut wolny dla andaluzyjskiego zespołu.

• Nathaniel Clyne przecina crossowe podanie adresowane do Sergio Escudero. Szybko wznowiona gra z autu i Kevin Gameiro został powstrzymany w "szesnastce" przez Dejana Lovrena.

• Steven N'Zonzi zagrywa płasko na 20 metrów. Piłka nawet nie doturlała się do linii 16. metra, gdzie została wybita przez defensywę "The Reds".

• Dejan Lovren wyjaśnia sytuację przed własnym polem karnym wybiciem na uwolnienie. Andaluzyjczycy rzucili się na rywala i Emre Can zahaczył rozpędzonego Evera Banegę.

• Gwizdek Jonas Eriksen daje sygnał do rozpoczęcia spotkania przez Liverpool!

• Losowanie stron. Przy arbitrze głównym są już James Milner i Coke. Górą...

• Najpierw oczywiście hymn Ligi Europy. Obie "jedenastki" są już na murawie!

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Czeka nas prawdziwa bitwa nie tylko na boisku, lecz także na... trybunach. Mowa tu oczywiście o hymnach obu stron - You'll never walk alone i Sevilli.

• Tych, którzy zapoznali się tymi newsami, zachęcam do pisania komentarzy. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie (czy w regulaminowym czasie gry) i kto wpisze się na listę strzelców. Można też również zadawać pytania i "rozmawiać" z innymi użytkownikami. Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

• W kadrze "gospodarzy" nie ma m.in. Joe Gomeza (obrońca, 5 meczów/0 goli) i Mamadou Sakho (obrońca, 22/1 - zawieszenie). Pod znakiem zapytania stał występ Divocka Origiego (napastnik, 16/5) i bramkarza Danny'ego Warda (2/0) z powodu urazów. Obaj jednak znaleźli się na ławce rezerwowych.

Z kolei w Sevilli na pewno nie zagrają dzisiaj obrońcy: Benoit Tremulinas (24/0) i Marco Andreolli (7/0). Dodatkowo brakuje pomocników: Michaela Krohn-Dehliego (27/1) oraz Jose Antonio Reyesa (24/1).

• Skandynawska obsada sędziowska:

• sędzia główny: Jonas Eriksson (SWE)
    • asystenci: Mathias Klasenius (SWE) i Daniel Wärnmark (SWE)
    • sędzia techniczny: Svein Oddvar Moen (NOR)

42-letni Eriksson prowadził już w tym sezonie mecz Sevilli. Miało to miejsce 30 września 2015 r. Wówczas piłkarze Unaia Emery'ego musieli uznać wyższość Juventusowi (0:2).

• Z kolei Grzegorz Krychowiak i spółka mierzyli się z Szachtarem Donieck. Na Ukrainie było 2:2 (gole: Marlos, Stepanenko - Vitolo, Gameiro z k.). Tydzień później było 3:1 dla ekipy z Andaluzji (gole: Gameiro x2, Mariano - Eduardo).

• W poprzedniej rundzie "The Reds" wyeliminowali inny hiszpański zespół, Villareal. W pierwszym meczu na El Madrigal piłkarze Jürgena Kloppa przegrali 0:1 po golu Adriana w doliczonym czasie gry, ale w rewanżu wygrali aż 3:0. Wynik samobójczym trafieniem otworzył Bruno, a po przerwie do siatki Żółtej Łodzi Podwodnej trafiali Daniel Sturridge i Adam Lallana.

• Rezerwowi Liverpoolu: D. Ward - J. Allen, C. Benteke, J. Henderson, D. Origi, Lucas Leiva, M. Skrtel.

• Obiekt pożądania przez obie drużyny

• Rezerwowi Sevilli: S. Rico - S. Cristoforo, V. Iborra, T. Kolodziejczak, Y. Konoplyanka, F. Llorente, N. Pareja

• To arcyciekawie zapowiadające się spotkanie doczekało się wielu filmowych zapowiedzi. Oto jedna z nich:

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza bardzo serdecznie Tomasz Górski! Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Tym spotkaniem żyje nie tylko stolica Szwajcarii, lecz także miasto Beatlesów i Andaluzji. Za 40 minut finał Ligi Europy, w którym FC Liverpool podejmie Sevillę z Grzegorzem Krychowiakiem w wyjściowym składzie!