• West Bromwich Albion - Stoke City 1:2
  • Mistrzem Anglii jest Manchester City, Liverpool finiszuje na drugiej pozycji.

• KONIEC MECZU, KONIEC SEZONU 13/14 W PREMIER LEAGUE!

• Fulham wyrównuje z Crystal Palace i jest 2:2, gola zdobył Chris David.

• Na Etihad właśnie zakończył się mecz. MANCHESTER CITY świętuje zdobycia mistrzostwa Anglii.

• Ostatnie sekundy spotkania, niewiele wskazuje na zmianę wyniku tego meczu.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Stoke wychodzi na prowadzenie z West Bromem po golu Charlie Adama.

• Kolejna czerwona kartka dla piłkarza gości...z boiska został wyrzucony Paul Dummett.

• Raheem Sterling wpakował piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

• Zmiana wyniku w Londynie, Fulham przegrywa z Crystal Palace 1:2, drugą bramkę zdobywa Gayle.

• Do końca spotkania pozostało niecało dziesięc minut, a my możemy to już chyba oficjalnie ogłosic. MANCHESTER CITY MISTRZEM ANGLII!

• I ostatnia zmiana Newcastle. Cheik Tiote schodzi, zmieni go Ryan Dummett.

• Zmiana także w Liverpoolu, Lucas zastąpi Sturridge'a.

• Zmiana w ekipie Newcastle. Yoan Gouffran opuści plac gry, zastąpi go Sam Ameobi.

• Raheem Sterling chciał odebrac piłkę rywalowi i wszedł w jego nogi bez pardonu. Na szczęście obyło się bez kartki.

• Chelsea już prowadzi z Cardiff 2:1, autorem drugiego gola Torres.

• Chelsea wyrównuje z Cardif (1:1) dzięki bramce Mikela.

• Za Stevena Taylora pojawia się Luuk de Jong.

• Dobrze zapowiadała się akcja Fabricio Colocciniego, ale Argentyńczyk ostatecznie został powstrzymany.

• Ucierpiał na boisku Cheik Tiote, potrzebna pomoc.

• Wracają z dalekiej podróży piłkarze Liverpoolu, ale jak na razie to nie wystarczy. Teraz potrzebują jeszcze trzech goli West Hamu...

• Ależ kłopoty gości, Shola Ameobi zostaje ukarany czerwoną kartką.

• To była bliźniacza akcja jak ta, którą kilkanaście sekund temu popisał się Agger. Steven Gerrard znów egzekwował rzut wolny, ale tym razem do futbolówki dobiegł Daniel Sturridge i zdobył dwudziestego drugiego gola ww tym sezonie.

• GOOOOOL!!!!! STURRIDGE!!!

• Steven Gerrard uderzał z rzutu wolnego, posłał piłkę do Aggera, który na krawędzi pola karnego oddał strzał i pokonał Tima Krula.

• GOOOOL!! DANIEL AGGER!!

• Żółtą kartką ukarany Vurnon Anita.

• Do wyrównania doprowadza z Fulham, które remisuje już z Crystal Palace 1:1. Strzelał Woodrow.

• Arsenal prowadzi już z Norwich 2:0, autorem drugiej bramki Jenkinson.

• Daniel Sturridge dobrze przyjął piłkę i zdecydował się na strzał z dystansu, bez powodzenia.

• Kolejna zmiana Liverpoolu, za Allena Coutinho.

• Vurnon Anita poszukał któregoś ze swoich kolegów ładnym, długim podaniem, ale defensorzy Liverpoolu oddalają piłkę od własnej bramki.

• West Bromwich wyrównuje także ze Stoke (1:1), strzela Sessegnon.

• Manchester United doprowadza do wyrównania i remisuje z Southampton 1:1. Strzelcem gola Juan Mata.

• Steven Gerrard wyskakuje do podania z rzutu rożnego i strzałem głową próbuje pokonac Tima Krula, nie udało mu się to jednak.

• I znów mamy gola, tym razem Swansea ucieka Suderlandowi, z którym prowadzi 3:1. Trzeciego gola dla "Łabędzi" zdobył Bony.

• Wywołaliśmy Arsenal do tablicy i "Kanonierzy" zdobyli właśnie bramkę. Na listę strzelców wpisał się Ramsey i londyńczycy prowadzą z "Kanarkami" 1:0.

• W każdym spotkaniu za wyjątkiem meczu Norwich - Arsenal padła przynajmniej jedna bramka.

• Sunderland odrabia powoli straty i przegrywa ze Swansea już tylko 1:2. Bramkę kontaktową zdobył Fabio Borini.

• Sprawa mistrzostwa jest już chyba przesądzona...Liverpool potrzebuje teraz dwóch swoich i trzech bramek West Hamu, aby myślec o zdobyciu tytułu.

• KOLEJNA BRAMKA MANCHESTERU CITY! KOMPANY!

• Padł pierwszy po przerwie, a drugi gol w dzisiejszym mecz dla Everotnu, jego autorem jest Romelu Lukaku.

• Zmiana w zespole Liverpoolu. Aly Cissokho zastąpi Johna Flanagana

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• West Bromwich Albion - Stoke City 0:1
  • KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Do przerwy Liverpool przegrywa z Newcastle 0:1 po golu samobójczym Martina Skrtela.

• Raheem Sterling zagrywa w pole karne Newcastle, ale tam nie było żadnego piłkarza Liverpoolu, który mógłby wykończyc tę akcję.

• Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Shola Ameobi oddaje płaski strzał po ziemi, ale piłka nie trafiła nawet w światło bramki.

• Do końca pierwszej połowy pozostało tylko kilkadziesiąt sekund.

• Liverpool - Newcastle

• Świetne dośrodkowanie Hendersona, ale nieczysto w piłkę trafił Daniel Sturridge.

• Mistrzostwo Anglii wymyka się z rąk Liverpoolowi.

• MANCHESTER CITY ZDOBYWA BRAMKĘ! STRZELCEM GOLA SAMIR NASRI!

• I kolejny gol na White Hart Lane. Tottenham gromi Aston Villę, samobójcze trafienie Bakera.

• Ameobi do Sissoko, ale ten został zatrzymany przez Skrtela.

• Żółtą kartką ukarany Mathieu Debuchy.

• Kolejny gol dla Tottenhamu, strzelcem Adebayor . "Koguty" prowadzą z Aston 2:0.

• Suarez! Urugwajczyk miał piłkę na lewej stronie, ale niepotrzebnie wykonał jeszcze jeden zwód i oddał zbyt słaby strzał, by ten mógł zagrozic bramce Krula.

• Liverpool próbuje odrabiac wynik, raz po raz próbują to Suarez, to Sterling, ale jak na razie skuteczności drużyny z Anfield nie zachwyca.

• Luis Suarez uderza z rzutu wolnego, ale Urugwajczyk trafia prosto w mur.

• Steven Taylor sfaulował Suareza, mamy rzut wolny dla Liverpoolu.

• Kolejna świetna akcja Gouffrana, teraz jednak piłkarz Newcastle źle zagrał piłkę i ta powędrowała prosto do rąk Mignoleta.

• Zmiana wyniku także w Londynie, Fulham przegrywa z Crystal Palace, gola zdobył Gayle.

• Drużyna Artura Boruca prowadzi z Manchesterem United 1:0, strzelcem bramki Rickie Lambert.

• Yoan Gouffran pewnym strzałem zaatakował bramkę Liverpoolu, ale trafił prosto w klatkę piersiową Mignoleta. Po chwili piłkę dobijał jeszcze Ameobi, ale nic z tego nie wyszło.

• 25 minut gry za nami, Liverpool przegrywa z Newcastle, a Manchester City bezbramkowo remisuje z West Ham. To oznacza, że na chwilę obecną mistrzostwo powędrowałoby do "Obywateli".

• Shola Ameobi na spalonym.

• Rzut rożny dla gospodarzy, do piłki najwyżej doskakuje Daniel Agger, ale głową strzela w sam środek bramki.

• Kolejny gol, Stoke prowadzi z West Bromwich 1:0 po trafieniu Garetha McAuley'a.

• Szansa Liverpoolu, w pole karne Newcastle biegł jak zwykle groźny Suarez, ale Vurnon Anita w porę oddalił piłkę od własnej bramki.

• Liverpool sam skomplikował sobie szansę na zdobycie mistrzostwa. Golami samobójczymi na pewno go nie zdobędą.

• CO SIĘ STAŁO?! GOL SAMOBÓJCZY MARTINA SKRTELA!!!!!

• Luis Suarez wpakował piłkę do siatki Newcastle, ale sędzia nie uznaje tego gola.

• Raheem Sterling oddał strzał na bramkę Krula, ale zrobił to mocno niecelnie.

• Kolejny, tym razem sensacyjny gol. Spadkowicz Cardiff wbił bramkę Cheslea, katem Schwarzera został Bellamy.

• Pierwsza bramka padła też na White Hart Lane. Dla Tottenhamu trafił Paulinho, a to oznacza, że Liga Europy oddala się od Manchesteru United.

• Swansea prowadzi z Sunderlandem już 2:0, kolejnego gola zdobył Emnes.

• Steven Gerrard uderzał z rzutu wolnego, ale jeden z obrońców wybił jego piłkę.

• Ładnie to zrobił Raheem Sterling, który otrzymał precyzyjne podanie przyjął piłkę, oddał strzał, ale Krul jeszcze lepiej spisał się między słupkami.

• Kolejny gol, tym razem w meczu Hull - Everton. Na listę strzelców wpisał się McCarthy.

• Najpierw Sissoko ograł Flanagana, następnie zrobił to Sissoko i przez moment było niebezpiecznie pod bramką gospodarzy.

• To mogła byc dobra akcja Liverpoolu, ale Daniel Sturridge został zmuszony do zatrzymania swojej próby ataku, bowiem sędzia odgwizdał spalonego..

• Padł pierwszy gol ostatniej kolejki w meczu Sunderland - Swansea. Gola dla "Łabędzi" zdobył Dyer i mamy 0:1.

• Próba prostopadłego podania Hendersona do Suareza, ale w porę zareagował Steven Taylor i odebrał futbolówkę graczowi "The Reds".

• Rzut rożny dla gości spotkania, do piłki ustawił się Yoan Gouffran, ale bez zagrożenia pod bramką Mignoleta.

• Sturridge do Sterlinga, z prawej strony był tam jeszcze Henderson, który posłał piłkę do Suareza, ale ubiegł go w tym wszystkim Tim Krul.

• Przy piłce gospodarze wymienili między sobą kilka podań z klepki, ale przez jedno niedokładne zagranie Skrtela tracą piłkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie, a my po raz ostatni w tym sezonie wysłuchajmy na Anfield hymnu Liverpoolu.

• Anfield gotowe na mecz. A Wy? :)Liverpool

• W dzisiejszych meczach Premier League na boisku pojawi się dwóch Polaków. W wyjściowym składzie Southampton znalazł się Artur Boruc, a od pierwszych minut w bramce Arsenalu zagra Lukasz Fabiański.

• Informacja prosto z Etihad, znamy wyjściowy skład Manchesteru City: Hart, Zabaleta, Kompany , Demichelis, Kolarov, Garcia, Toure, Nasri, Silva, Aguero, Dzeko.

• A oto rezerwowi piłkarze Newcastle United: Elliot, Santon, Yanga-Mbiwa, Satka, Dummett, Sammy Ameobi, de Jong.

• Znamy już oficjalny skład Liverpoolu na dzisiejszy mecz, a oto rezerwowi piłkarze "The Reds": Jones, Sakho, Toure, Aspas, Lucas, Coutinho, Cissokho.

• Równolegle do naszej łączonej relacji możecie śledzić zmagania Manchesteru City z West Hamem TUTAJ.

• Co słychac w Arsenalu - klubie dwóch Polaków? Szans na mistrzostwa "Kanonierzy" co prawda nie mają, ale dzisiejszy mecz z Norwich będzie szczególny przede wszystkim dla Wojciecha Szczęsnego. Jeśli reprezentant biało-czerwonych zachowa dziś czyste konto odbierze złote rękawice, czyli nagrodę dla najlepszego bramkarza Premier League.

• Chociaż wziąż nie wiemy gdzie powęduje puchar za zwycięstwo w Premier League znamy już króla strzelców tegorocznych rozgrywek. W tym sezonie bezkonkurencyjny był Luis Suarez, który zostawił rywali daleko w tyle.

Najlepsi strzelcy sezonu 13/14 (przed 38. kolejką)

• Luis Suarez (Liverpool) - 31 goli
    • Daniel Stturidge (Liverpool) - 21 goli
    • Yaya Toure (Manchester City) - 20 goli
    • Sergio Aguero (Manchester City) - 17 goli
    • Wayne Rooney (Manchester United) - 17 goli
  • Pamiętacie najbardziej szaloną końcówkę sezonu Premier League? Dziś będzie podobnie?

• Po raz pierwszy od kilku lat w stawce nie liczy się już Manchester United. Piłkarze Ryana Giggsa wciąż mają jednak szansę, aby w przyszłym sezonie wziąć udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Warunek jest jeden: "Czerwone Diabły" muszą wygrać z Southampton, a szósty Tottenham przegrać z Aston Villą.

• Walkę o dwie pierwsze lokaty będą toczyli Liverpool i Manchester City. Jeśli nie dziś nie dojdzie do żadnych niespodzianek na trzecim miejscu rozgrywki zakończy Chelsea Londyn, a na czwartej pozycji - oznaczającej grę w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów - Arsenal Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego.

• Od przyszłego sezonu miejsce spadkowiczów zajmą Leicester z Marcinem Wasilewskim w składzie oraz Burnley. Trzeci zespół zostanie wyłoniony w drodze baraży.

• Niezależnie od wyniku tej rundy gier, poznaliśmy już tegorocznych spadkowiczów Premier League. Są nimi Cardiff, Norwich i Fulham, a każdy z tych zespołów od przyszłego sezonu będzie występował w Championship.

• "Zdobycie tytułu jest bardzo ważne, ale też zależy, jak się tego dokona. Istnieje wiele różnych sposobów. Ja wybrałem jeden, postawiłem na atrakcyjny futbol" - powiedział Manuel Pellegrini, trener Manchesteru City