ŁKS - Korona 2:2. Co z Pirulo? Kontuzja Ricardinho. Gole Domingueza i Wolskiego

pas
ŁKS rozegrał bodaj najważniejszy sparing okresu przygotowawczego. Zmierzył się z Koroną Kielce.

Spotkanie ŁKS z Koroną Kielce, które rozpoczęło się w skwarne południe o godz. 12.30, grano 3×45 minut. Temperatura oscylowała w okolicach 30 stopni Celsjusza, więc mecz kosztował piłkarzy dużo wysiłku.

Bodaj najważniejszym wydarzeniem sparingu był brak lidera drużyny ŁKS - Pirulo. Czy szykuje się transfer, czy też piłkarza wyeliminowała kontuzja?

W 13 nomen omen minucie wykazał się Arndt, który kapitalnie obronił strzał Frączczaka. To jednak KS prowadził grę, miał incjatywę, co udokumentował golem. Celnym uderzeniem z dystansu popisał się Dominguez. W kolejnej akcji Hiszpan mierzył w okienko, ale skuteczną interwencją popisał się Zypytowski.

Łodzianie oddali inicjatywę, a Korona nie zamierzała się poddawać. Frączczak dobił strzał Łukowskiego. Nie minęły cztery minuty, a Korona wyszła na prowadzenie, znów po akcji duetu Łukowski - Frączczak. Podrażnieni łodzianie chcieli szybko odrobić straty, ale piłki pewni łapał Zapytowski, bądź kielczanie wybijali piłkę sprzed linii bramkowej.

Od początku drugiej tercji ŁKS ruszył do ataków. Przedostawał się pod pole karne rywali, ale niewiele z tego wynikało. Strzały były słabe, sygnalizowane, albo piłka lądowała obok bramki. Wydarzeniem była kontuzja Ricardinho. Brazylijczyk zagrał raptem 10 minut i opuścił boisko z urazem. Wielki pech. Z kolei zejście z boiska Domingueza żegnały oklaski około 900 kibiców.

Na początku trzeciej tercji Jurić w dogodnej sytuacji główkował ponad bramką. W kolejnej akcji piłkarz trafił w słupek. Co się odwlecze to nie uciecze. Po składnej akcji lewą stroną wyrównał Wolski. ŁKS dążył do zwycięstwa, zamykając rywali pod ich polem karnym. Padł gol dla ŁKS, ale arbiter uznał, że wcześniej był faulowany bramkarz Korony.

ŁKS - Korona Kielce 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)

1:0 - Dominguez (21), 1:1 - Frączczak (29), 1:2 - Frączczak (33), 2:2 - Wolski (99)

ŁKS: Arndt - Szeliga, Dąbrowski, Marciniak, Koprowski, Javi, Dominguez, Rozwandowicz, Trąbka, Kelechukwu, Janczukowicz
oraz: Kozioł - Sobociński, Klimczak, Wolski, Rygaard, Jurić, Guima, Bąkowicz, Gryszkiewicz, Ricardinho, Kuźma, Tosik.

W minionych ligowych rozgrywkach ełkaesiacy najpierw wygrali 2:0 w Łodzi, a wiosną pokonali Koronę 2:1 na jej stadionie.
Zabrakło Kamila Dankowskiego, Nacho Monsalve (obrońca wrócił do treningów po drobnym urazie, ale sztab nie zamierza ryzykować) oraz trenującego indywidualnie Samuela Corrala. Z drużyną rezerw trenuje Michał Kołba. Dołączył do niej Damian Nowacki.