3 1 połowa

• .....

• Fantastyczna inauguracja sezonu w wykonaniu piłkarzy Lecha, którzy byli dzisiaj ekipą zdecydowanie lepszą od beniaminka. Ma o czym myśleć Andrzej Pyrdoł. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Krzysztof Zaborowski.

• Koniec spotkania! Lech deklasuje w Bełchatowie ŁKS Łódź 5:0.

• Rzut rożny dla ŁKS-u. Do pozycji strzeleckiej doszedł Dariusz Kłus. Strzał głową pomocnika jednak nieudane.

• Arbiter doliczył do regulaminowych 90 minut doliczył dwie.

• Piłkarze czekają już na ostatni gwizdek sędziego.

• Zmiana również w zespole Andrzeja Pyrdoła. Piotr Klepczarek zastąpił Cezarego Stefańczyka.

• Rafała Murawskiego zastąpił Marcin Kamiński.

• Wcześniej nastąpiły zmiany w Lechu. Jakuba Wilka zastąpił Aleksandyr Tonew. To debiut Bułgara w barwach Kolejorza.

• Uderzenie Marcina Kaczmarka. Obok bramki.

• Hat-trick Łotysza! Tym razem strzałem głową pokonał golkipera ŁKS-u. Trafienie jednak budzi wątpliwości, bowiem piłka chyba całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej. Inaczej widział to arbiter liniowy, który bramkę uznał.

• 5:0! Artjom Rudnev!

• Piłkę do Artjoma Rudneva niefortunnie zgrywał Bartosz Romańczuk. Łotysz nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam. Strzelił obok bezradnego Bogusława Wyparły.

• Gol! 4:0!

• Cezary Stefańczyk długo holował piłkę, aż w końcu zdecydował się na strzał z dystansu. Kapitalny refleks Krzysztofa Kotorowskiego, który paruje uderzenie.

• Strzał z dystansu Macieja Bykowskiego. Wysoko jednak nad bramką.

• Ciekawe zapowiadała się akcja Lecha. Dośrodkowanie Jakuba Wilka z lewej strony trafiło do Bogusława Wyparły.

• Zmiana w zespole ŁKS-u. W miejsce Radosława Pruchnika wszedł Marcin Kaczmarek.

• Dwójkowa akcja Stilić-Rudnev zakończona niecelnym strzałem Bośniaka!

• Tymczasem piłkarze Lecha spokojnie wymieniają piłkę miedzy sobą. Z odebraniem futbolówki wyraźnie nie kwapią się gospodarze.

• Doskonałe w tempo podanie Jakuba Wilka do Semira Stilicia. Bośniak jednak pogubił się w akcji.

• Schodzi z boiska jeden z bohaterów Lecha Mateusz Możdżeń. W jego miejsce Siergiej Kriwiec.

• Zablokowane dośrodkowanie Macieja Bykowskiego przez Manuela Arbolede. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieczysto w piłkę trafił Marcin Adamski.

• Druga połowa żywo przypomina pierwszą odsłonę. To ŁKS częściej utrzymuje się przy piłkę, ale przewagi piłkarze nie mogą przekuć w sytuacje podbramkowe.

• Marek Saganowski z rzutu wolnego, ale strzał napastnika trafił w mur Lecha.

• Dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka z prawej strony. Bez problemów wyłapuje piłkę Krzysztof Kotorowski.

• Na pozycji spalonej Semir Stilić.

• Piłkarze ŁKS-u na połowie rywali, ale nie mają pomysłu na rozmontowanie obrony gości.

• Zaczynamy!

• Zmiana w zespole ŁKS-u. W miejsce Marcina Smolińskiego pojawi się Sebastian Szałachowski, który w poprzednim sezonie występował w barwach Legii.

• Początek spotkania nie wskazywał na deklasację Lecha. To podopieczni Andrzeja Pyrdoła przejęli inicjatywę. Doskonałych sytuacji nie wykorzystali Maciej Bykowski oraz Bartosz Romańczuk. Potem rządzili już goście. Na miano bohatera zasługuje Mateusz Możdżeń, który asystował przy dwóch bramkach. Wynik spotkania otworzył Artjom Rudnev, a bramkę samobójczą dołożył Cezary Stefańczykm, który niefortunnie interweniował w polu karnym. Trzeciego gola zdobył Semir Stilić. Bośniak po indywidualnej akcji popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu. Trafienie pomocnika Lecha może być golem kolejki. Niewiele dobrego można powiedzieć o postawie ŁKS-u, dlatego druga połowa nie napawa optymizmem. Co innego Lech, który może pokusić się o kolejne trafienia.

• Koniec pierwszej połowy. Lech deklasuje beniaminka w Bełchatowie 3:0.

• Nieporozumienie Michała Łabędzkiego z Bogusławem Wyparłą. Rzut rożny dla Lecha.

• ŁKS na połowie rywali, ale nic z tego nie wynika.

• Marek Saganowski bliski szczęścia. W ostatniej chwili jego strzał zablokował Manuel Arboleda. Kolumbijczyk ucierpiał w starciu z jednym z piłkarzy ŁKS-u. Opatrywany był przez klubowych lekarzy, ale za chwilę obrońca powróci na murawę.

• Podopieczni Andrzeja Pyrdoła stracili impet z pierwszych minut. Osamotniony w ataku Marek Saganowski przegrywa walkę z obrońcami Lecha.

• Bardzo wyraźna przewaga Lecha. Lewą stroną przedzierał się Luis Henriquez. Dośrodkowanie Panamczyka zablokowane.

• Kapitalne uderzenie z dystansu Bośniaka, który minął rywala i huknął na bramkę bezradnego Bogusława Wyparły. Nokaut w Bełchatowie.

• Semir Stilić! 3:0!

• Po okresie przewagi beniaminka Lech zdobył dwie bramki i teraz gospodarze są pod ścianą, którzy najwyraźniej spuścili z tonu.

• Mateusz Możdżeń wypracował dwa gole dla Lecha! Najpierw popisał się kapitalnym podaniem, po którym gola strzelił Artjom Rudnev. Po chwili dośrodkowanie w pole karne 'wykorzystał' Cezary Stefańczyk, który był absorbowany przez Artjoma Rudneva.

• Bramka dla Lecha!

• Artjom Rudnev otwiera wynik spotkania!

• Faulowany był Artjom Rudnev. Rzut wolny wykonywał Stilić, ale strzał Bośniaka trafił prosto w mur.

• Kwadrans gry za nami, a piłkarze Lecha wciąż apatyczni. Z ławki rezerwowych piłkarzy mobilizuje Jose Maria Bakero.

• Raz za razem próbują gospodarze ataków ze skrzydeł. Dośrodkowania Stefańczyka i Romańczuka jednak wybijają obrońcy Lecha.

• Zakotłowało się pod polem karnych Lecha po rzucie rożnym. Minął się z piłką jednak Bartosz Romańczuk. Wciąż bez bramek w Bełchatowie, ale lepiej prezentuje się beniaminek.

• Boiskowe poczynania Lecha od początku spotkania zbyt bojaźliwe. Piłkarze Bakero nie mają pomysłu na zneutralizowanie dobrze grającej defensywy ŁKS-u.

• Maciej Bykowski z łatwością ograł Manuela Arbolede. Dograł do Marcina Smolińskiego, który nieczysto trafił w piłkę. Nie miał problemów z interwencją golkiper Lecha.

• Rzut rożny dla ŁKS-u, ale piłkę pewnie piąstkuje Krzysztof Kotorowski. Początek spotkania ze wskazaniem na beniaminka.

• Pierwsza bardzo groźna akcja gospodarzy. Cezary Stefańczyk urwał się prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Maciej Bykowski. Strzał napastnika obok bramki.

• Arbitrem spotkania będzie Dawid Piasecki ze Słupska.

• Oba zespoły już wychodzą na murawę. Za chwilę początek nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy.

• Na ławce rezerwowych Lecha znalazł się nowy nabytek Aleksandyr Tonev.

• Uraz zdążył wyleczyć Manuel Arboleda, którego występ stał pod znakiem zapytania. Kolumbijczyk razem z Hubertem Wołąkiewiczem stworzy parę stoperów w zespole Lecha.

• Od pierwszych minut partnerem powracającego do ligi Marka Saganowskiego będzie Maciej Bykowski. Wciąż z urazem łydki zmaga się Marcin Mięciel i dziś na pewno nie zagra.

• Stadion w Bełchatowie niestety świeci pustkami, a to pokłosie uzyskania zgody na przeprowadzenie imprezy rekreacyjno-sportowej, która pozwala na obejrzenie spotkania tylko 999 kibicom.

• Na spotkanie zaprasza Krzysztof Zaborowski.

• Witamy ze stadionu w Bełchatowie, gdzie za pół godziny rozpocznie się nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy. Na inaugurację zagrają ze sobą tegoroczny beniaminek ŁKS Łódź i mistrz sprzed dwóch lat, Lech Poznań. Emocji na pewno nie zabraknie!